Hokejbalisté CSKA vstoupili do sezóny výhrou

Karlovy Vary – O uplynulém víkendu zahájili hráči CSKA Karlovy Vary další sezónu v 1. Národní hokejbalové lize – západ.

7.9.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

V úvodním zápase zdolali soupeře, se kterým v posledních dvou sezónách vždy těsně prohráli. Díky čtyřem trefám Čestmíra Bruštíka přehráli Nové Strašecí poměrem 6:4.

Karlovarští začali aktivně a vytvořili si i několik šancí, ale skóre zápasu otevřeli hosté, když Čížek z protiútoku nedal Novákovi střelou pod víko šanci. Domácí brankář však vzápětí našel přihrávkou přes celé hřiště na modré čáře číhajícího Bruštíka, který vyrovnal. Hosté stříleli ze všech pozic, ale pozorný Novák jejich pokusy kryl. Změnit skóre se povedlo domácímu Formánkovi, který dělovkou mezi Laškovy betony poslal CSKA do vedení. Nové Strašecí však brankou do šatny vyrovnalo.

Na začátku druhé třetiny strhly Karlovy Vary vedení znovu na svou stranu, když se za balónkem doslova vrhnul Bruštík a v pádu dokázal skórovat. Poté se na hřišti přitvrdilo a oba celky si několikrát vyměnily výhodu přesilových her, ve kterých se však ani jeden z týmů neprosadil. Krátce po skončení jedné z početních výhod se parádním kouskem blýskl domácí Formánek, který si Reiserovu skákající přihrávku přiťukl do vzduchu do protipohybu klečícího gólmana a sklepnutím zvýšil na 4:2. Hosté však dokázali v poslední minutě nejdříve zásluhou Duchoně snížit a patnáct vteřin před koncem v signalizované výhodě dokonce znovu vyrovnat.

Do závěrečné třetiny se tak opět šlo za nerozhodného stavu. Hráči CSKA se s remízou rozhodně nechtěli spokojit a hned od začátku třetí části na svého soupeře vlétli. Výsledkem byl samostatný únik Průši, který však brankáře hostů nepřekonal a velká šance Suchardy, který ale nezamířil z blízka přesně. Hosté si pak zahráli početní výhodu, ve které se ale nedokázali prosadit. Krátce po jejím skončení skryl domácí Bruštík svou střelu za obráncem a dvě minuty před koncem CSKA znovu vedlo.

Nové Strašecí reagovalo oddychovým časem a odvoláním brankáře. Krátce na to se po nahrávce Bruštíka řítil na prázdnou branku nikým neatakovaný Formánek, který však nepochopitelně z bezprostřední blízkosti minul a vybojovaný míček přihrál Douša na zcela volného Martínka, jehož samostatný nájezd však Novák chytil. Po vyhraném vhazování měl vyrovnání na holi ještě hostující Čížek, ale poloprázdnou branku netrefil.

Skóre tak uzavřel tři vteřiny před koncem střelou do prázdné branky Bruštík.

„Jako vždy s tímto soupeřem, i tentokrát to bylo velmi vyrovnané utkání. Dvakrát jsme brankami v samém závěru třetin přišli o vedení, ale v závěru zápasu jsme strhli vedení na svou stranu a i díky štěstí ho udrželi," řekl po utkání trenér Jan Keprta.

HBC CSKA Karlovy Vary – HBC Nové Strašecí 6:4
Branky: 3. Bruštík (Novák), 11. Formánek (Divíšek), 17. Bruštík (Jelínek), 28. Formánek (Reiser), 44. Bruštík (Reiser), 45. Bruštík (Sucharda, Průša) – 3. Čížek (Průša), 15. Průša, 30. Duchoň O. (Daenemark, Ryss), 30. Průša (Kohout). Třetiny: 2:2, 2:2, 2:0. Střely: 41:37. Diváků: 37. Vyloučení: 7:8. Přesilovky: 6:6. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Michailidis, Grech. CSKA: Novák – Divíšek, Šlár, Reiser, Kliment – Jelínek, Bruštík, Sucharda, Klement, Průša, Frič Jakub, Formánek, Vrbas, Janda. Nové Strašecí: Lašek – Douša, Duchoň T., Vostárek, Daenemark, Samšuk, Lev – Martínek, Duchoň O., Ryss, Průša, Čížek, Kohout. I další ligové kolo sehraje CSKA na hřišti v Bohaticích. V neděli 9. září si to rozdají od 11 hodin proti Alpiq Kladno B.

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.