Na tom by nebylo nic zvláštního, ale mělo to jeden háček. Jaký? „Nevěděli jsme, co od utkání čekat, jelikož v přípravě jsme s tímto soupeřem čtyřikrát v řadě prohráli,“ ohlédl se zpátky v čase kapitán Atlantisu Ondřej Vízdal.

První třetina se nesla v duchu nevyužitých brankových příležitostí na obou stranách. Ta druhá pak stála za to. Tedy alespoň ze strany Ostrováků. Hráči Atlantisu si totiž pronajali obrannou třetinu Demons a soupeři se za to revanšovali šesti nastřílenými góly. Závěrečná třetina se již odehrála pouze z povinnosti. Tým Demons sice Atlantisu vstřelil tři branky, ale zkušenější Ostrov si už premiérové vítězství v novém ročníku bez problémů pohlídal. „Druhou třetinu jsme zvládli velmi dobře. Soupeř se z brankového přídělu jen těžko vzpamatovával. My jsme tak dali šanci všem hráčům, a navíc jsme si vyzkoušeli i nějaké herní situace,“ lebedil si Vízdal. Tento víkend však čeká Ostrováky další těžké utkání proti týmu BC Rolling Balwans Plzeň. „Musíme hlavně zůstat tvrdě na zemi. V utkání nám budou chybět zranění hráči, a navíc, jak to vypadá, v nejsilnějším složení asi první polovinu soutěže neodehrajeme. Ale uvidíme, jak vše dopadne,“ podotkl kapitán Atlantisu.

HbC Atlantis Ostrov – HbC Demons K. Vary 7:3. Branky Ostrova: Novotný 2, Denčev 2, Barth, Topor, Rybka. Třetiny: 0:0, 6:1, 1:2. Střely: 37:23. Vyloučení: 3:6.
Atlantis Ostrov: Kunc – Vízdal, Rybka, Marek – Topor, Stepan, Novotný – Barth, Liška, Denčev.
Ostatní výsledky 1. kola: HBC Škoda Plzeň B – SK Boytronic Plzeň 1:3, SK HBC CSKA K. Vary B – HBC Vikingové K. Vary 4:7, Tatran Třemošná B – STS Chvojkovice Brod Plzeň 9:2, Litice B – AHC Kardiak Plzeň 7:1, SHC Viktoria Plzeň – HBC Rolling Balwans Plzeň 4:3.