Běh Okolo Panorámy se navíc v letošním roce stal součástí nového projektu České unie sportu ČUS sportuj s námi, jehož generálním partnerem jsou České dráhy, a. s., a mediálním partnerem Deník. Závod, který odstartoval úderem 10. hodiny z fotbalového stadionu Panoráma, se nesl v příjemné atmosféře už od samého počátku.

Ve startovním poli se mísilo i několik generací běžců, rozdělených do 21 kategorií. Nejmladšímu účastníkovi bylo jen 1,5 roku, tím nejstarším byl pro změnu sedmdesátiletý kmet Manfred Krassa. „Mezi běžci opět převažovaly hlavně děti, což nás velmi potěšilo. A z rekordního zájmu mám taktéž obrovskou radost. Myslím, že i díky dlouhodobé tradici se k nám lidé stále vracejí. Hlavně mezi staršími běžci poznávám tváře, které běh absolvují pravidelně, a to je skvělé," pochvaloval si po skončení akce ředitel závodu Michal Ficenec.

Pro jednotlivé kategorie byly připraveny atraktivní běžecké trasy od 150 m do 7,2 kilometru. Trať závodu přitom není vůbec jednoduchá a závodníci si místy sáhli skutečně až na dno, mezi nimi i primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. Asi v půlce závodu čekal na běžce ten nejtěžší kus, přibližně 500 metrů dlouhé stoupání po silnici. Přesto cílem nakonec proběhli všichni. Vítězkou hlavního závodu žen na 3,3 kilometru se časem 12:44,3 minut stala skutečná šampionka, maratonská běžkyně a účastnice letní olympiády v Londýně 2012 Ivana Sekyrová ze Sokolova, která je pravidelnou účastnicí běhu Okolo Panorámy.

Mezi muži se na hlavní trati 7,2 kilometru nejlépe dařilo rovněž Sokolovákovi Milanu Kožákovi, který cílem proběhl v čase 27:10,0 minut. A jak to vypadá, když vrcholná sportovkyně předává cenu jiné vrcholové sportovkyni, se fanoušci přesvědčili záhy při závěrečném slavnostním vyhlašování.
O tom, že se 58. ročník běhu Okolo Panorámy skutečně vyvedl, svědčí jak nadšené ohlasy organizátorů, tak i samotných účastníků.

„Akce zaznamenala obrovský úspěch, zaregistroval jsem spoustu pozitivních reakcí. A navíc jsem si i ověřil, že závod připravuji se skutečně sehraným týmem úžasných lidí. Ve srovnání s předešlými roky jsme my organizátoři byli méně nervózní a účastníci naopak spokojenější. Letošní běh jednoznačně považuji za jeden z nejlepších ročníků, které jsme uspořádali," dodal s nadšením ředitel závodu Michal Ficenec.

„ČUS sportuj s námi" je projekt České unie sportu, který zahrnuje více než 180 vybraných sportovních akcí v celé České republice pořádaných v průběhu roku 2014 a je organizován za pomoci Servisních center sportu v krajích a okresech. Jeho cílem je motivovat veřejnost – především děti a mládež – k širšímu zapojení do nejrůznějších pravidelných sportovních aktivit nejen v soutěžních podobách. Patrony projektu jsou olympijští vítězové, snowboardistka Eva Samková a biker Jaroslav Kulhavý, a také herec a režisér Jakub Kohák.  

                                                                                                                                                                                                              Eva Hromádková