A věděl, o čem mluví. Karlovarsko sice bralo na úvod výhru poté, ale překvapivě dvakrát vyšlo v UNIQA extralize bodově naprázdno. „I když byl začátek sezony možná trochu rozkolísaný jako tým jsme dál pracovali a rostli,“ poukazoval Carmody, že se tým pomalu sehrával. „Hrát s touto partou kluků a pro fanoušky Karlovarska je skvělý zážitek a my chceme, dál jen růst a zlepšovat se,“ neskrýval nadšení.

Právě na jeho body na bloku Karlovarsko spoléhá. A důvěru pomalu začíná Američan ve službách Varů splácet. Důležitými body totiž k důležitým skalpům Liberce a Jihostroje. „Jako středový hráč jsem na blokování vždycky pyšný, takže doufám, že to vždycky splním, co mám,“ usmíval se Tommy a pokračoval: „Body, které můžeme proměnit díky dobrému bloku a obraně v přechodové fázi jsou klíčové v každém zápase. Dokázali jsme se od proher a dalších zápasů odrazit a dál tvrdě pracovat jako tým a dát dohromady dvě velmi důležitá vítězství v řadě.“

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Vary zahájí náročný trojblok v Ostravě. Každý duel bude těžký, má jasno Sketcher

Jenže euforie ze dvou domácích výher je pryč. Výběr z lázeňského města má před sebou náročný trojblok na palubovkách soupeřů, který odstartuje ve čtvrtek 16. listopadu od 17.00 hodin na v Ostravě, tedy na palubovce posledního týmu tabulky UNIQA extraligy.

„Vždy je těžké jít do soupeřovy haly a vyhrát. Nicméně s prací, kterou jsme odvedli bychom měli být schopni tuto výzvu zvládnout,“ zamyslel se. „Samozřejmě čím více bodů se nám podaří nasbírat do tabulky, tím lépe,“ dobře ví Carmody. „Důležité ale bude nepředbíhat a ujistit se, že se soustředíme zápas od zápasu a pracujeme na získání každého možného bodu,“ upozorňoval blokař Varů, co bude důležité.

Marino Marelić, smečař, 28 let, Chorvatsko.
Marelić: Cíl? Celkem jednoduchý, musíme vyhrát

Carmody, který má ve své sbírce dva mistrovské tituly, které vybojoval ve Finsku se může v dresu Karlovarska těšit na zajímavou konfrontaci. V rámci Poháru CEV totiž Karlovy Vary vyzvou ve středu 22. listopadu od 18.00 hodin v hale míčových sportů finskou Valepu, kde americký blokař strávil dvě sezony. „Každý zápas CEV bude vždycky těžký. Valepa je skvělý tým s dobrými hráči, takže od nich můžeme očekávat těžký souboj,“ připomněl Carmody sílu finského soupeře.

Volejbalisté Karlovarska, tak opět budou spoléhat na podporu svých fanoušků. „Fanoušci jsou fantastičtí,“ uznává Carmody. „Každý domácí zápas mám kolem sebe skvělou energii a to je velký důvod proč tady hrát,“ doplnil závěrem.