„Určitě jsem spokojený s výsledkem, protože bylo pro kluky hrozně těžké, po tom neúspěchu v poháru, si to srovnat v hlavách,“ neskrýval radost po důležitém vítězství karlovarský trenér Ondřej Hudeček. Úvodní sada přinesla v karlovarské míčovce vyrovnanou partii do stavu 8:8. Poté Vary odskočily soupeři po jeho chybách na útoku na 11:8. Následně zaznamenali domácí tři body v řadě, mezi nimiž vyčníval přímý bod Radka Baláže z podání, čímž si držely Západočeši vedení 15:9.

Poté dvakrát složil balon na stranu Benátek karlovarsko univerzál Dosal, a když se k němu přidal dvoubodový Bakiri, mělo Karlovarsko před koncovkou setu k dispozici osmibodový náskok 20:12. Výběr kouče Hudečka neponechal v závěru setu nic náhodě a dotáhl ho do výhry 25:17, když tečku za ním udělal svým druhým esem Baláž.

Úvod druhého setu vyzněl jasně pro domácí výběr, který se brzy dostal do vedení 7:3, když se dvěma bloky blýskli na síti Keemink a Bakiri. Benátky se však dokázaly Varům přiblížit za stavu 14:13 na rozdíl jednoho bodu. Hráči z lázní si však drželi od soupeře bodový odstup, který činil před koncovkou čtyři body, kdy Vary vedly 20:16.

Hosté, ale nesložili zbraně a dokázali manko smazat a domácí tým docvaknout na 24:24. V závěru nejprve chyboval na podání exkarlovarský Patočka, a poté stvrdil druhý bod Karlovarsku Dosal, který zablokoval útočné snažení Pokopce, čímž uzavřel set na skóre 26:24.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Šok na východě Čech: Hradec v Českém poháru vystavil stopku Karlovarsku

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 10:10, poté Karlovarsko uhrálo tři body v řadě, za zmínku stojí přímý bod z podání, o který se zasloužil Pastrňák, který upravil skóre na 13:10. Západočeši poté hostům odskočili na rozdíl pěti bodů, když v tom měl prsty opět Pastrňák, který tvrdou smečí poslal Vary do vedení 18:13. Závěr setu v hale míčových sportů následně opanovali domácí, když duel ukončil v rámci třetího mečbolu Varů Pastrňák, který upravil na konečných 25:19.

„Teď nás čeká těžký dvojboj venku, ve Zlíně a v Liberci. Já jsem tu teď nový, takže mám za úkol se na to co nejlépe připravit a přichystat tým, abychom ty dva zápasy zvládli na jedničku,“ doplnil ke své úspěšné premiéře na lavičce Karlovarska Hudeček, kterou sledoval i v míčovce také zkušený kouč Martin Kop.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:17, 26:24, 25:19). Rozhodčí: Tomáš Buchar, Michaela Hladišová. Diváci: 711. Karlovarsko: Bakiri 8, Baláž 6, Dosal 20, Pastrňák 15, Kock 4, Keemink 2, libero Pfeffer. Benátky: Patočka 3, Sorra 4, Pokopec 4, Švandrlík 1, Křesťan 17, Šulista 7, libero Kotek (stř. Král 7, Matras, Koranda). Nejlepší hráči: Dosal – Patočka.