Povedlo se. Karlovaráci v závěrečném, 26. kole základní části, smázli před svými fanoušky v poměru 7:3 Královské Vinohrady, čímž obsadili v tabulce konečnou třetí příčku. „Nesmírně si vážíme třetího místa v základní části,“ lebedil si po zisku bronzu v první polovině soutěže karlovarský trenér Petr Pánek.

V první třetině se dočkalo 155 diváků dvou branek, obě do svatyně soupeře, když se nejprve prosadil Jaroslav Jaroš a poté uzavřel první dvacetiminutovku Michal Klápa. „V první třetině to byl z naší strany takticky skvělý výkon, podpořený vstřelenými brankami,“ s úsměvem poukazoval Pánek.

Střelecky se dařilo varským florbalistům i ve druhém dějství, kdy opět Královským Vinohradům vstřelili dvě branky, o které se podělili Petr Novotný a Jakub Černý. „Ve druhé třetině jsme se trochu ukolébali a polevili a jen díky výbornému brankáři jsme neinkasovali,“ bilancoval druhou třetinu karlovarský trenér.

Do třetí třetiny však tým z lázní vstoupil vlažně a toho hosté dokázali brankově využít, když se Varákům přiblížili na rozdíl tří branek. Hurricani si však vítězství nakonec pohlídali a na konto si připsali dvanáctou výhru v základní části. „Ve třetí třetině to byl vlažný výkon, který by na úspěch v play-off nestačil. Děkuji hlavně divákům, kteří, věřím, nás přijdou podpořit v bojích o postup do extraligy,“ dodal k hodnocení kouč.

Varáci tak postoupili z třetí příčky do čtvrtfinále play-off prvoligové soutěže, ve kterém se střetnou opět s Královskými Vinohrady, které obsadily v první polovině soutěže sedmé místo. Favoritem čtvrtfinálových bitev budou hurricani, kteří tak odstartují cestu za historickým postupem do Tipsport Superligy. První dvě utkání odehrají Varáci před diváky z lázeňského města v hale míčových sportů v sobotu 10. března od 14.00 hodin a v neděli 11. března pak od 16.30 hodin.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3 (2:0, 2:0, 3:3). Branky: 13. Jaroslav Jaroš, 20. Michal Klápa, 24. Petr Novotný, 39. Jakub Černý, 58. Petr Novotný, 59. Miroslav Horký, 60. Daniel Macek – 52. Dominik Záň, 59. Petr Hartman, 60. Petr Hartman. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 155.

Karlovarská Slavia se loučila se zimní přípravou nerozhodným výsledkem 2:2 s týmem Tachova (v bílém).
Slavia urvala proti Tachovu bod