Svěřenci trenéra Petra Pánka se po tři dny představili v Praze na věhlasném mezinárodním Floorball Czech Open, který patří k vrcholům klubového florbalu.

Na svátku florbalu se Varáci představili v prestižní kategorii PRO, ve které startovalo dvaatřicet týmů, a v silné konkurenci se varský výběr neztratil a dosáhl na historický úspěch. Ale pěkně po pořádku. „Los k nám nebyl moc přívětivý, když jsme hned v úvodu narazili na loňského vítěze kategorie PRO, švédskou Umeu. I přes veškerou snahu potvrdili Švédové roli favorita a zvítězili 6:2,“ ohlédl se za prvním utkáním kapitán hurricanů Miroslav Šnajdr.

To ve druhém utkání již florbalisté z lázní slavili výhru, když povinně pokořili v poměru 6:1 juniory Bohemians Praha. „Klokani se sice dostali v úvodu do vedení, poté jsme však převzali taktovku my a svého soupeře šesti góly srazili do kolen,“ podotkl Šnajdr k důležitému vítězství.

Navíc si premiérové trefy v trikotu hurricanů připsaly nové posily Jan Zavadil a Danielové Nicklas a Kalaš. Ve třetím utkání skupiny si karlovarský výběr připsal na konto kontumační výhru proti Záhorské Bystrici a ve skupině obsadil druhou příčku, čímž si zajistili postup do play-off.

„V prvním kole vyřazovací části jsme absolvovali pikantní duel s naším ligovým soupeřem z Kladna. Zápas rozhodla především výborná práce naší defenzivy, která dovolila Kladnu jediný gól. Naproti tomu jsme sami rozvlnili síť čtyřikrát,“ narážel kapitán Varů na dvě branky Michala Klápy a jednu Jana Zavadila a Michala Strachoty.

Cenný skalp pak brali hurricani v souboji se superligovou Českou Lípou, kterou porazili v poměru 3:1. „Pro nás to byla velmi důležitá výhra, když jsme předvedli velmi zodpovědný výkon a dosáhli na vítězství,“ hodnotil Šnajdr cenný skalp superligového účastníka. V souboji o nejlepší čtyřku turnaje vyzvali hurricani juniory Chodova a o svém vítězství a následném postupu rozhodli již v první polovině, kdy nastříleli Chodovu sedm z celkových deseti branek. „Nakonec jsme vyhráli 10:2, a mohli se tak radovat z postupu do semifinále,“ culil se karlovarský kapitán.

V semifinále však narazili hurricani opět na švédský RIG Umea IBF a ani napodruhé ho nedokázali porazit, po prohře 1:5 brali bronzové medaile.

„Pro nás skončil Floorball Czech Open historickým úspěchem, a to bronzem v prestižní kategorii PRO. Navíc nové tváře výborně zapadly do týmu, což se projevilo i v kanadském bodování, když nejproduktivnějším hráčem byl exchodovský sniper Michal Strachota, následovaný Jaroslavem Jarošem,“ dodal k hodnocení úspěšného tažení na florbalovém svátku v Praze Šnajdr.

Florbalovou euforii však mohou hráči hurricanů ještě více protáhnout, když tento pátek, tedy 17. srpna, se střetnou v rámci poháru České pojišťovny s pražskou Spartou od 19.00 hodin ve sportovní hale v Králově Dvoře.

Výsledky FB Hurrican Karlovy Vary

Základní skupina

FB Hurrican KV – RIG Umeå IBF 2:6 (27. Kalaš, 37. Šnajdr – 1. Sandström, 2. Wettergren, 19. Hedstål, 25. Ahrén, 31. Hedstål, 38. Wettergren); FbŠ Bohemians U21 – FB Hurrican KV 2:6 (12. a 36. Lehečka – 16. Nicklas, 17. Šnajdr, 17. Kalaš, 18. Zavadil, 23. Mutinský, 39. Jaroš); FB Hurrican KV – Tsunami Záhorská Bystrice 5:0 (kontumačně);.

Play-off

Kanonýři Kladno – FB Hurrican KV 1:4 (31. Hartman – 25. Zavadil, 34. a 38. Klápa, 35. Michal); FBC Česká Lípa – FB Hurrican KV 1:3 (13. Knězour – 19. Nicklas, 21. Klápa, 40. Michal); FAT PIPE Florbal Chodov – FB Hurrican KV 2:10 (5. Procházka, 39. Lebeda – 3. a 27. Michal, 6. Nicklas, 7. a 40. Jaroš, 14. a 16. Mutinský, 15. Lisa, 15. Zavadil, 29. Zdeněk); RIG Umeå IBF – FB Hurrican KV 6:1 (5. Ahrén, 9. Peil, 10. a 13. Lindbäck, 12. Wettergren, 40. Hedstål).

FB Hurrican Karlovy Vary: Zavadil, Lisa, Kalaš, Skopový, Nicklas, Šíbl, Klápa, Vašíček, Daniel, Jaroš, Michal, Václav, Šnajdr, Zdeněk, Vavro, Zavadil, Mutinský, Jan. Trenér: Petr Pánek.

Pánek: Czech Open splnil nadmíru naše očekávání

Historický úspěch na Floorball Czech Open hodně potěšil i karlovarského trenéra FB Hurrican Petra Pánka. A nebylo také divu.

„Turnaj splnil nadmíru naše očekávání. Ukázalo se, že jsou hráči správně namixovaní. Starší kluky výborně doplňovali mladí, kde si někteří z nich řekli výrazným způsobem o začlenění do základní sestavy,“ našel pozitiva na bronzovém vystoupení na prestižním florbalovém turnaji Pánek. Turnaj však nebyl pouze a jen o florbale a výsledcích.

„Díky celkovému umístění spolu kluci trávili celkem dost času a to pomohlo k utužení nově vznikajícího kolektivu,“ pochvaloval si Pánek.

I přes náročnost turnaje šli karlovarští trenéři doslova s kůží na trh. „My jako trenéři jsme si vyzkoušeli různé varianty sestavy. Ukázalo se, kdo s kým může hrát a na čem se dá v další fázi přípravy stavět. Získali jsme tím skvělé zkušenosti, které se hlavně mladým hráčům budou hodit v jejich další kariéře,“ dodal k hodnocení Czech Open Pánek.

Michal Klápa: Bronz je úspěch

Na Floorball Czech Open patřil útočník Michal Klápa k oporám FB Hurrican, když navíc v play-off třemi zářezy napomohl k důležitým výhrám Varáků, kteří tak dokráčeli pro bronz. „Velice pozitivně hodnotím naše vystoupení, i když co se týče herního projevu, tak byl ještě syrový, ale i tak některé vazby už velice dobře zafungovaly,“ poukazoval Klápa. Varáci na turnaji, na kterém se představila florbalová špička, předvedli srdnatý týmový výkon. „Nejpozitivnější stránku celého turnaje vidím v týmovém projevu, stává se z nově vybudovaného kádru dobrá parta a to je pro budoucí výsledky to nejdůležitější. Máme v týmu mnoho osobností a posil, které se ukázaly v tom nejlepším světle jak na hřišti, tak v kabině. Velmi dobře zahráli mladíci a bronz je úspěch,“ liboval si závěrem Klápa.