„Určitě máme radost a užíváme si, že vyhráváme, i když naše hra zatím není ideální k tomu, co chceme předvádět. Los nám šel trošku naproti, když jsme na rozjezd dostali soupeře z druhé poloviny soutěže. Věřím, že budeme porážet i soupeře papírově nám podobné,“ krotil vítěznou euforii kapitán FB Hurrican Karlovy Vary Miroslav Šnajdr.

A dobře ví proč. V posledním utkání s Petrovicemi sice jeho tým vysoko vyhrál v poměru 9:1, přesto to nebylo to pravé ořechové.

„Zápas se nevyvíjel tak jednoznačně, jak dopadl,“ přiznával Šnajdr a pokračoval: „Naše klasická střelecky slabá první třetina držela soupeře ve hře. I přesto, že jsme ji nakonec vyhráli 2:0, tak to nebyla žádná dominance. Zlom přišel ve druhé polovině druhé třetiny, kdy jsme soupeře začali jasně přehrávat, a projevilo se to i na skóre. Ve třetí třetině jsme začali zbytečně faulovat a soupeř kousal. Naštěstí i díky gólmanovi jsme zápas udrželi v naší režii a brali oprávněně tři body,“ vracel se Šnajdr zpět k prozatím nejvyšší výhře hurricanů v novém ročníku. Před sebou mají Varáci další oříšek, který budou muset rozlousknout. V neděli 6. října totiž přivítají v karlovarské míčovce od 18 hodin Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, na který nemají z přípravy příliš dobré vzpomínky.

„Bude to těžké, jelikož nás Brno v přípravě poměrně zaskočilo a jasně porazilo na pražském turnaji CzechOpen. I v lize zatím podává solidní výkony se silnými soupeři, takže pro nás to bude první těžké porovnání v sezóně,“ vypočítával kapitán varského výběru. Hurricani se však vezou na vítězné vlně a tu chtějí prodloužit i v domácím prostředí.

„Budeme muset začít proměňovat gólové šance, kterých máme v každém zápase mnoho. Dále se musíme vyvarovat zbytečných faulů a soupeře nepodcenit,“ nastínil Šnajdr taktiku, která by mohla v souboji s Brnem slavit úspěch.

Tradičně pak budou spoléhat florbalisté Karlových Varů na hlasivky fanoušků. „Určitě bude k vidění rychlý a fyzicky náročný florbal. Očekávám i hodně branek a také emocí,“ připomněl Šnajdr závěrem fanouškům, na co se mohou těšit.