Velkolepou show připravili pořadatelé pro příchozí diváky na druhý svátek vánoční v samotném srdci lázeňského města na T.G. Masaryka. V rámci 5. ročníku mezinárodního lyžařského závodu ve sprintu pod názvem Carlsbad Ski Sprint 2011 se určitě fanoušci bílé stopy v lázeňském městě nenudili.
I když se nakonec závodů nezúčastnila hlavní hvězda – Lukáš Bauer, který onemocněl, a ve dvojici s Martinem Koukalem ho tak vystřídal biatlonista Michal Šlesingr, i přesto byl k vidění dramatický závod se šťastným zlatým koncem právě pro českou dvojici.

Ale pěkně popořádku. Prvního startu se diváci dočkali již v 15.00 hodin, kdy se zahájení 5. ročníku zhostily lyžařské naděje karlovarského LK Slovan, a to pěkně zostra. Pak na program přišli junioři, kteří si vyzkoušeli stejného lyžařského pavouka jako o několik hodin později i v hlavní kategorii muži.
Hlavní díl Carlsbad Ski Sprintu poté zahájil svým vystoupením zpěvák Karel Emanuel Gott, který dostal přihlížející diváky do pořádného varu. Z toho však záhy fandy lyžování dostali komentátoři Marek Svačina a Radek Šilhan, kteří oznámili neúčast hlavní hvězdy sprintů Lukáše Bauera, který onemocněl.
I přesto se však v centru odehrála nejlepší akce za všech pět ročníků. Spanilou jízdou k tomu přispěli Krušnohorci v dobových kostýmech v čele s legendárním žokejem Josefem Váňou či skokanem na lyžích Jakubem Jandou. Za Sportovní unii Karlovarska se proháněla po trase Jitka Peřina.
Pak už se jen čekalo na zlatý hřeb večera.

Carlsbad Ski Sprint, který patří během vánočních svátků k nejvyhledávanějším závodům v republice a jezdí se podle FIS pravidel na trase dlouhé tři sta padesát metrů, již zahltilo kolem 1 500 cm3 technického sněhu, dovezeného z abertamského skiareálu, nakonec ovládli Češi. Ve velkém finále totiž měli nejvíce sil Michal Šlesingr a Martin Koukal, kteří tak navázali na loňský triumf Petra Nováka s Dušanem Kožíškem. Druhé místo slavil v exhibičním závodě německý pár Oliver Wünsch a Thomas Freimuth. Na stupních vítězů je pak doplnila na třetí příčce dvojice z Polska ve složení Mariusz Michálek, Matheusz Ligocki.