A bude se na co těšit. Jelikož v podání pořadatele půjde o historicky první halový mezinárodní turnaj v České republice, nad kterým převzalo záštitu město Nová Role.

A i obsazení bude na turnaji špičkové, když do města porcelánu zamíří závodníci se svými psími miláčky nejen z Česka, ale také Velké Británie, Německa, Maďarska a Polska.

„Věříme, že tento turnaj přinese nejen vzrušující soutěžní atmosféru, ale také příležitost k budování nových partnerství a spojení v komunitě flyballových nadšenců a rozšíří se povědomí o úžasném psím týmovém sportu jménem flyball i mezi širší veřejnost,“ říká za pořadatele šéf Flyvaryors Radek Motyčka.

Vše vypukne v sobotu v 9.00 hodin, v neděli pak bude akce pokračovat v 8.30 hodin. „Vzhledem k malé kapacitě pro diváky přímo v hale, bude turnaj živě vysílán na Youtube kanále pořadatele, týmu Flyvaryors. Zveme širokou veřejnost ke sledování poprvé v našem kraji i v celé České republice,“ láká Motyčka ke sledování přímo v dějišti turnaje či streamu.

„Jsme nesmírně vděční všem partnerům, kteří náš turnaj, ať už finančně nebo věcnými dary podpořili a také, že město Nová Role poskytlo kromě finančního daru záštitu nad celým turnajem,“ děkuje za podporu závěrem Motyčka.

Co je flyball?
Flyball je jedním z nejdynamičtějších psích sportů, který přináší do centra dění energii, rychlost a nadšení. Tento sport kombinuje rychlý běh se schopností koordinace a mrštnosti, což vyžaduje od psů i jejich páníčků nejen fyzickou, ale i mentální přípravu k dosažení maximálního výkonu. Atmosféra plná úsměvů, štěkotu a vzájemného povzbuzování ukazuje, že tento sport vytváří silné pouto mezi lidmi a jejich zvířecími přáteli. Pro všechny, kteří milují rychlost, soutěžení a přátelskou atmosféru, je flyballový turnaj skvělou volbou pro trávení času se svými psy a dalšími nadšenci tohoto dynamického sportu.