Dobře připravený, sebevědomý a v pohodě hrající modřický tým ukončil letošní karlovarskou neporazitelnost a odvezl si zasloužené vítězství.

Souboj s Modřicemi měl být karlovarskou odvetou za drtivou porážku v superfinále Witte Automotive extraligy 2011 v Nymburce, jenže bez dvou stálých hráčů to byl cíl jen velmi těžko splnitelný.

„Chyběli zejména na svých hlavních pozicích, Vláďa Babka v singlu a Michal Kokštein ve třetí dvojce, ale chyběli i v trojicích, kde jsme nemohli stavět ustálené sestavy, a chyběli i na lavičce. Ono je totiž vždycky výhodné, když se tíha zápasu rozloží na více hráčů, a o tuhle výhodu jsme byli připraveni," litoval neúčasti Kokšteina s Babkou trenér karlovarského A mužstva Gerhard Knop.

Utkání bylo přitom daleko vyrovnanější, než by se dalo podle konečného výsledku soudit, pět z osmi zápasů se hrálo na tři sety a šest setů skončilo 10:9. „Bohužel ale vždycky v náš neprospěch, koncovky zvládali lépe Modřičtí. Náš mančaft proti nim působil unaveně, vypadá to, že čtyři utkání během deseti dnů jsou na nás moc, budeme se muset podívat na fyzičku," vidí rozdíl mezi oběma týmy Knop.

První letošní prohru svého týmu přitom nebere jako nějakou katastrofu. „Není to tragédie ani ostuda, prohráli jsme s obhájci titulu a v souboji o první místo tabulky. Tragédie by byla, kdybychom prohrávali se slabšími týmy v bojích o play off. Teď máme tři dny na to rozebrat si to a důkladně se připravit na sobotu, kdy tady přivítáme Vsetín s těmi jejich slovenskými mistry světa," uzavírá svoje ohlédnutí za úterním zápasem karlovarský kouč.

Utkání, které na dvorce SK Liapor Witte přilákalo letos největší návštěvu, mělo pár momentů, které fanoušky karlovarského nohejbalu musely uspokojit. Potlesk na otevřené scéně si poprvé vysloužila Vankeho trojka, když po 1. setu, prohraném o balon, ve 2. a 3. setu dovolila Pospíšilově trojici jen šest míčů.

Podruhé nadchla svým výkonem Bíbrova trojice, kterou prohra 9:10 po velmi sporném setbolu ´nakopla´ tak, že ve 2. setu smázla elitní modřickou trojku Kop, Pelikán, Topinka v extralize málokdy vídaným skóre 10:2.

Excelentní výkon předvedl i Tomáš Bíbr v singlu, když v 1. setu proháněl Mrákavu z kouta do kouta a své vystoupení zakončil parádním esem, ve druhém setu vzdoroval až do stavu 9:9 a síly mu došly až ve třetím dějství.

SK Liapor Witte 2
Sokol Modřice 6

Výsledky zápasů: Vanke, Dvořák – Mrá kava, Pelikán 6:10, 10:8, 8:10; Bíbr, Kuba Medek – Kop, Müller 9:10, 9:10; Vanke, Dvořák, Matěj Medek (Kubát) – Pospíšil, Rosenberk, Müller (Mrákava) 9:10, 10:4, 10:7; Bíbr, Kuba Medek, Chytra – Kop, Pelikán, Topinka (Gulda) 9:10, 10:2, 7:10; Kubát, Matěj Medek (Vlasta Kubín ml.) – Pospíšil, Rosenberk 7:10, 7:10; Bíbr – Mrákava 10:8, 9:10, 6:10; Vanke, Dvořák, Matěj Medek – Kop, Pelikán, Topinka 8:10, 10:5, 10:7; Bíbr, Matěj Medek, Chytra (Vlasta Kubín ml.) – Pospíšil, Rosenberk, Müller (Mrákava) 9:10, 4:10. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6.