SK HBC CSKA Karlovy Vary – TJ Snack Dobřany B 13:1

Karlovarští se do svého soupeře zakousli už od úvodního buly a hned v osmé vteřině šel sám na Maniše domácí Jan Frič, ale s blafákem neuspěl. Na hosty se valil jeden útok za druhým, ale domácí v koncovce až příliš často volili další přihrávku místo střely. Blíže k první brance tak byli hosté, kteří při jednom z protiútoků přečíslili domácí, ale Bauera zachránilo břevno. Skóre tak otevřel Jan Frič, kterému po Hováthově střele rychle přistrčil míček Soukup. Stejný hráč navíc po minutě zvýšil na 2:0 a začal karlovarskou kanonádu, ve které se ještě prosadil jeho bratr Jakub a Sucharda. Varům stačilo na tyto tři branky pouhých 36 vteřin. Další branku mohlo CSKA přidat v početní výhodě, ale žádná střela si cestu za Manišova záda nenašla. Úspěšný byl až Divíšek, který se při hře čtyři na čtyři dostal do úniku a nadvakrát zvýšil již na 5:0. Poslední gól však patřil hostům, kteří využili špatného střídaní Varů a připravili Bauera o čisté konto.

Ve druhé třetině se hrálo hlavně na polovině Dobřan a brankář hostů neměl chvilku klidu. S pokusem Jana Friče si ještě poradil, ale na střelu Lukesleho už byl krátký. Stejně bezmocný byl i při brance Kemra, který měl spoustu času dotlačit míček za jeho záda. CSKA i potom hrálo v útočném pásmu "bago" a skóre nenarůstalo jen díky Manišovým zákrokům. Při dalším pokusu aktivního Jana Friče mu pomohla horní tyč. Zvýšit se podařilo až Suchardovi, který po přihrávce Jakuba Friče střílel do odkryté branky. O poslední gól druhé třetiny se výstavní dělovkou ze středního pásma postaral pět vteřin před sirénou obránce Reiser.

Stejný hráč skóroval i v úvodu závěrečné třetiny a byla to už desátá branka CSKA. Další branku dal po krásné přihrávce Soukupa Jelínek. Potom dostali domácí výhodu přesilové hry a roztočili kolotoč, na který hosté asi jen tak nezapomenou. Při střele Horvátha je ještě zachránila tyč, ale další přesně umístěnou bombu Reisera zastavila až síťka. A pro karlovarského obránce to znamenalo dovršení hattricku. Poslední trefu utkání zařídil Divíšek, který přečíslení tři na jednoho vyřešil přesnou střelou mezi betony brankáře hostů. Časomíra se tak zastavila na skóre 13:1 a při poměru střel 53:14 to byl pro Dobřany ještě přijatelný výsledek.

Branky: 7. Frič Jan (Soukup, Horváth), 8. Frič Jan (Lukesle, Soukup), 8. Sucharda (Frič Jakub, Šlár), 8. Frič Jakub (Lukesle, Bruštík), 13. Divíšek, 18. Lukesle (Bruštík, Frič Jakub), 20. Kemr, 29. Sucharda (Frič Jakub, Bruštík), 30. Reiser (Frič Jan, Jelínek), 34. Reiser (Frič Jakub, Bruštík), 36. Jelínek (Soukup, Sucharda), 39. Reiser, 44. Divíšek – 15. Martis (Kovář)

Třetiny: 5:1, 4:0, 4:0 Střely: 53:14 Diváků: 28

Vyloučení: 2:4 Přesilovky: 4:2 Využití: 1:0 Rozhodčí: Belko, Průša

CSKA: Fr. Bauer – Lukesle, Horváth, Reiser, Šlár, Divíšek – Soukup, Jelínek, Jan Frič, Sucharda, Frič Jakub, Bruštík, Urbele, Kemr, Kolkus

Dobřany B: Maniš – Matas, Martis, Ubl – Kušička, Kovář, Jiříček, Dušek

Ve druhém kole nadstavby hraném 29. března hostí Karlovy Vary od 14 hodin na hřišti v Bohaticích druhý tým tabulky Bazzy Děčín.