Samotný vstup do čtvrtého kola přeboru měli lepší právě futsalisté Jenišova, ale střelecké pokusy Roberta Fábera či Dana Sedláčka cestu za záda habartovského brankáře Oswalda cestu nenašly. Ba naopak. Po nacvičeném rohovém kopu, který zahrával v 8. minutě kapitán Rádu Jan Rod se z voleje prosadil Miroslav Špírek a poslal tak Rád do povinného vedení.

Mladíci v jenišovském dresu se poté činili, ale chybělo jim více klidu v koncovce. Za to zkušenější hosté čekali na správný okamžik, který přišel v 17. minutě, kdy ukazatel skóre posunul svou ranou na dvoubrankový rozdíl Jaroslav Žák.

V první pětadvacetimi­nutovce to však nebylo vše. Po druhém inkasovaném gólu se Jenišovským nelíbily některé verdikty rozhodčího Chládka a ten zchladil horké hlavy ´upozorňovacími´ žlutými kartami. Neklidu v jenišovském mužstvu pak využil habartovský Rád, ke vstřelení třetí branky, když se v 19. minutě zapsal podruhé do kolonky střelců Miroslav Špírek.

Po obrátce stran se Jenišov snažil rychle vstřelit kontaktní branku, která by ho vrátila zpět do utkání, ale futsalová štěstěna se k nováčkovi obrátila zády.

A když se k tomu přidal se svými bravurními zákroky čaroděj v brance Rádu Oswald neměl Jenišov brankový nárok.

Co se však nepovedlo domácí pětici, povedlo se té hostující. To když si přihrávku Rákosníka usměrnila nechtěně do své branky. Vstřelený gól nováčka řádně nabudil a ten začal s ostřelováním hostující branky.

Marně. Rád už po zbytek utkání domácím nic nedovolil. Naopak ve 44. minutě po odkopu brankáře Oswalda se podruhé v utkání trefil přesně mezi tři tyče Jaroslav Žák.

FC Jenišov – ASK Rád 1:4.Branky: 29. Tomáš Rákosník – 8. a 19. Miroslav Špírek, 17. a 44. Jaroslav Žák. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Hnrčál, Chládek. ŽK: 3:0. Diváci: 70.

FC Jenišov: Hromádka – Rákosník, Gubetina, Zahorec, Čáp – D. Sedláček, V. Sedláček, Fáber, Nerad.

ASK Rád: Oswald – Rod, Jiří Žák, Jaroslav Žák – Richter, Král, Špírek.