V Las Vegas to byl zápas, který zklamal. Polák Jan Blachowicz s Rusem Magomedem Ankalajevem ve vzájemném zápase o titul šampiona polotěžké váhy remizovali, to se ale nelíbilo řadě fanoušků i expertů.

Blachowicz těsně před vyhlášením ukazoval rukou směrem k Ankalajevovi na znamení toho, že si myslí, že jeho soupeř vyhrál. Všechno ale bylo jinak. Tým ruského zápasníka viditelně neustál závěrečný verdikt, Ankalajev vypadal z rozhodnutí velmi překvapený a zklamaný.

Jiří Procházka s trenéry Martinem Karaivanovem (vpravo) a Jaroslavem Hovězákem (vlevo).
Po Jiřího návratu půjdeme rovnou o titul, hlásí z Las Vegas Procházkův trenér

Samotný šéf UFC Dana White po zápase řekl, že byl příšerný a jeho průběh plnohodnotně nevnímal. Ihned poté tak White oznámil lednový souboj o uvolněný pás, který bude mimořádně zajímat Jiřího Procházku - Glover Teixeira proti sedmičce divize Jamahalovi Hillovi.

Rodák z Hostěradic totiž Brazilce Teixeiru porazil, čímž získal pás šampiona, Američan Hill si Procházku v poslední době velmi žádal k vzájemnému střetnutí. „Zrovna jsem dokoukal ten ‚titulový‘ zápas. Každý ví, kdo je šampion, jen mi dejte trochu času,“ vyjádřil se Procházka k zápasu Blachowicz vs. Ankalajev.

Duel kritizoval i Kadyrov

K duelu se vyjádřil i čečenský diktátor Ramzan Kadyrov, který velmi rád sleduje bojové sporty. Zvláště pokud v nich nastoupí ruský zápasník. „Dano White, co se ti to stalo? Dříve jsi byl normální a zásadový muž, ale dnes jsi vzal mistrovský pás z klece, aniž bys ho předal jasnému vítězi… Neříkej mi, že i do klece UFC vstoupila politika, a ta vyžaduje, abys rozhodoval nečistě!“ vzkázal šéfovi UFC.

Udělat pořádek v polotěžké divizi plánuje Procházka po operaci ramene v září, organizace UFC však počítá i s delší prodlevou.