„Rozhodla naše neschopnost dokončovat sady,“ vracel se k pohárově bitvě karlovarský nahrávač Wessel Keemink. A ví, o čem mluví. Západočeši v úvodních dvou sadách sahali po výhře, jenže nakonec to byli domácí, kteří urvali v koncovkách oba sety ve svůj prospěch.

„Pokud chceme v profesionálním sportu něco dokázat, musíme být psychicky silnější,“ zlobil se Keemink. A měl k tomu řádný důvod. Karlovarsko mělo v obou sadách navrch, přesto muselo dohánět ztrátu 0:2 na sety.

„Prohra v prvních setech byla neuvěřitelně frustrující, ne kvůli prohře, ale kvůli způsobu, jakým jsme to udělali,“ narážel holandský volejbalista na matný výkon Varáků. „Promarnili jsme mnoho šancí, nechali jsme to dojít až k několika rozhodujícím míčům na konci,“ připomněl klíčový okamžiky, které zvládli lépe volejbalisté Hradce.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Šok na východě Čech: Hradec v Českém poháru vystavil stopku Karlovarsku

Karlovarsko tak na svůj účet nepřidá šestou účast ve Final Four v řadě, a bude se muset soustředit již pouze na ČEZ extraligu, ve které bude nejprve usilovat o udržení v elitní čtyřce. „Jsem si jistý, že budeme připraveni na sobotu, abychom uhájili naši pozici v lize, ale to nic nemění na tom, že jsem z našeho pohárového snažení neuvěřitelně zklamaný,“ hodně těžko kousal pohárový konec Keemink.

Náladu si může Karlovarsko spravit v sobotu 3. února, kdy přivítá v ČEZ extralize v hale míčových sportů od 19.00 hodin Benátky, čímž tak zakončí náročný domácí trojblok.