„Do zápasu jsme vstoupili přesně tak, jak tomu odpovídá docházka v posledním týdnu. Na stoprocentním přístupu hráčů musíme určitě zapracovat,“ narážel za karlovarské hurricany Martin Kratochvíl na prospaný začátek, ve kterém hostům zařídil dvoubrankové vedení kunratický Štěpán Vácha.

V závěru první třetiny pak obstaral kontaktní branku domácího celku Ondřej Ančinec, který tak tým z lázní gólově nastartoval. Ve druhé třetině se totiž na branku soupeře valil jeden útok za druhým, z čehož Varáci vytěžili dvě branky. Vyrovnávací trefu obstaral ve 33. minutě Jiří Mutínský a poprvé pak poslal hurricany do vedení ve 37. minutě Matěj Korbel.

Hosté sice zásluhou Michala Zápoje dokázali ve třetí třetině vyrovnat, ale poté převzali gólovou taktovku domácí florbalisté, kteří svou převahu vyjádřili i brankově, když čtyřmi kousky dotáhli zápas zaslouženě do vítězného konce.

„Do druhé třetiny jsme nastoupili jinak, koncentrovaně a na florbale a výkonu to bylo hned znát. Ve třetí třetině sice soupeř kousal, nicméně jsme ho už do zápasu nepustili,“ dodal Kratochvíl k hodnocení důležité výhry, kterou hurricani urvali.

FB Hurrican Karlovy Vary – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 7:3 (1:2, 2:0, 4:1). Branky: 20. Ondřej Ančinec, 33. a 58. Jiří Mutínský, 34. Matěj Korbel, 50. Tomáš Zdeněk, 53. Marek Pokorný, 60. Adam Zahraj – 4. a 14. Štěpán Vácha,44. Michal Záboj. Rozhodčí: Tomáš Kapr, Luděk Lejba. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 55.