V sobotu i v neděli se basketbalisté sejdou v tělocvičně ZŠ Dvory, kde juniorka Thermie ve finále Ligy U19 přivítá juniory BK Opava.

„Čeká nás vrchol sezony, finále juniorské ligy. Hrát se bude stejně jako finále mužů, tedy na tři vítězné zápasy, první dva u nás, protože jsme po základní části skončili lépe než Opava. Ta je pro nás naprosto neznámý soupeř, ale některé jejich zápasy jsem měl možnost vidět na videu, a nějakou taktiku jsme podle toho připravili. Každopádně si věříme, kluci se na zápasy těší a těší se i na to, že přijde hodně lidí a pomohou jim. Chceme na hřišti nechat vše," slibuje trenér basketbalistů Thermie Tomáš Kempf.

Karlovarští junioři se na finále připravili se vší odpovědností a mají za sebou i přípravný zápas. „Hodně mi napověděl o víkendové sestavě. Vyzkoušeli jsme různé herní situace a hráči dostali příležitost projevit se a říct si o místo na hřišti. Pro řadu z nich, Petra Fialu, Honzu Ulmana, Jonáše Tůmu nebo Karla Gavenčiaka, to budou zřejmě poslední domácí zápasy jejich mládežnické kariéry," dodává k víkendovým duelům Tomáš Kempf.

Utkání finále Ligy U19 Thermia Karlovy Vary – BK Opava se hrají v tělocvičně ZŠ Dvory v sobotu od 18:00 a v neděli od 9:30 hodin.

Odvety v Opavě jsou na programu o víkendu 12. a 13. května a případný pátý rozhodující zápas by se hrál opět ve Dvorech ve středu 16. května.

V dalších zápasech finále U19 se střetnou Nový Jičín s Domažlicemi, Kolín s Prostějovem a Valašské Meziříčí s Litoměřicemi.