Juniory Thermie čekají další dvě mistrovská utkání v juniorské basketbalové Lize U18.

V sobotu 13. listopadu přivítají naděje karlovarského mužského basketbalu tým Sokola Pražského, a bude to přímý souboj o stříbrný stupínek. Zápas nemá vyloženého favorita, bilance vzájemných soubojů z minulého ročníku soutěže je vyrovnaná a ani domácí prostředí nemusí být tou největší výhodou.

Na podzim 2009 vyhrál Sokol Pražský ve Dvorech 64:83 a letos v únoru zas v Praze triumfovala Thermia 68:77. Dá se z toho usoudit jediné, že bude ve Dvorech k vidění pěkný basket a dramatický zápas.

Snadnějším soupeřem by mělo být Kladno, které se na palubovce ZŠ Dvory představí v neděli 14. listopadu dopoledne. Soupeře dělí v tabulce propast osmi příček, Thermia je třetí a Kladno s jedinou výhrou (pozn. red. nad Domažlicemi) předposlední.

Také loňské výsledky preferují domácí – v listopadu Thermia na Kladně nešťastně prohrála o tři body 82:79 v zápase, který byl od začátku až do konce vyrovnaný (15:15, 39:39, 58:59), zato v lednu Kladeňáky ve Varech deklasovala rozdílem rovných 30 bodů 93 (pro pořádek nutno dodat, že největší výhru ve vzájemných zápasech má na kontě Kladno, které v listopadu 2007 rozdrtilo Thermii 103:61, to ale dnešní junioři ještě hráli za žáky). Oba víkendové zápasy se hrají v tělocvičně ZŠ Dvory, Thermia – Sokol Pražský v sobotu od 17.00 a Thermia – BK Kladno v neděli od 10.00 hodin.