Zpráva, která určitě potěší: Basketbalisté karlovarské Thermie se stali mistry Ligy U19. O zisku titulu rozhodli v úterý, když v pátém rozhodujícím zápase finále soutěže porazili juniory BK Opava o jediný bod.

Vítězství karlovarských mladíků se rozhodně nerodilo lehce. „Bylo to z obou stran velice nervózní utkání. Hosté přijeli na výslovný nátlak hráčů, kdyby to bylo na trenérech, zůstali by doma. Jenže ti kluci po dvou výhrách v odvetách chtěli vybojovat celkové vítězství, a tak si to vydupali. Jenže titul chtěli i naši, už proto, že většina se tímhle utkáním loučila s juniorskou kategorií. Výhodou mělo být, že jsme hráli doma, ale přišli kamarádi a hlavně kamarádky, rodiče i prarodiče, a to jim trošku zatáhlo brzdu," přibližuje atmosféru, v jaké se hrálo, vedoucí karlovarského týmu Viktor Kempf.

O vítězství karlovarských juniorů rozhodl jejich výkon ve druhé a třetí čtvrtce, kdy si vytvořili slušný náskok 12 bodů, který pak v závěrečném dějství zuby nehty udrželi. „Nebylo snadné odolat ohromnému tlaku Opavy, ale nakonec to vyšlo. Vyhráli jsme možná s odřenýma ušima, ale vyhráli," ulevil si Viktor Kempf.

„Tahouny zápasu byli Ulman, Petr Fiala, Tůma a Gavenčiak s Kutějem, který odehrál svůj nejlepší zápas v sezoně, výborná byla ale i celá lavička. Kluci fungovali jako tým, když zrovna sami nehráli, tak burcovali a hecovali ty, co byli právě na hřišti. Pochválit zaslouží všichni, a nejenom za dnešek, ale za celé roky práce, za poslední tři excelentní sezony, kdy jsme vždycky skončili na špici, a nakonec za ten bonus, že jsme tu soutěž vyhráli. A když říkám, že pochvalu zaslouží všichni, myslím tím i fanoušky, kteří nám moc pomáhali, a drobné i velké sponzory a rodiče kluků, kteří nás celé roky podporovali," uzavírá svoje ohlédnutí za posledním zápasem sezony vedoucí karlovarského týmu.

TJ Thermia 76
BK Opava 75

Střelci Thermie: Petr Fiala 22 (1x3), Gavenčiak 15 (2x3), Kutěj 13, Ulman 12 (2x3), Tůma 9, Fenkl a Kocelský po 2. Čtvrtiny: 23:23, 22:15, 18:16, 13:21. Fauly: 12-22. Nejlepší hráči: Petr Fiala, Gavenčiak, Kutěj a Ulman.