Warriors a Mustangs mají společnou historii. Nejen v rámci utkání týmu dospělých, ale i společnými letními kempy a několika trenéry Mustangs, kteří mají kořeny právě v lázeňském městě. Čekal se tak zápas, který se nakonec odehrál. Těsné a tvrdé boje o každý yard, ale v duchu fair play.

O první body se postaral tým hostů až v druhé čtvrtině. V té úvodní se týmy postupně oťukávaly a testovaly. Běhovou akcí pro touchdown se prezentoval pražský Martin Budina.

Ještě před koncem poloviny sice mladí Válečníci mohli skóre srovnat, ale koncentrace nebyla stoprocentní a do šaten se odcházelo za stavu 0:7. Týmy zapracovaly na taktice i herním soustředění a o zajímavé posuny míče nebyla nouze.

Další touchdown si připsali Mustangs a opět u něj byl Budina, který zachytil pass vzduchem od QB Soldáta pro zisk 52y i další touchdown. Zaskočení se ale nekonalo. Se štěstím si Warriors připsali safety za dva body, když se Pražanům nepovedl snap z krátké vzdálenosti k vlastní endzone, kterou proletěl.

Nutno dodat, že obrana v Karlových Varech dostává i v mládežnickém věku svých kvalit a umí vytvořit tlak. Výsledné safety tak bylo pro útok Mustangs určitě příznivější než touchdown po zalehnutém fumblu, ke kterému v onom případě mohlo reálně dojít. O první body Válečníků se tak snad již tradičně postarala obrana.

V závěrečné části ještě bodovaly oba týmy. Mustangs z kopačky Ševčíka a Warriors povedenou big play, kterou konečně zachytil Lukáš Voráček, na kterého QB Krnáč směroval hned několik přihrávek.

Uvolnění a první kompletaci si wide-receiver s fotbalovými kořeny, kdy je jeho bratr Roman stavební kámen OL týmu dospělých a který prošel reprezentační přípravou, nechal až na samotný závěr. Rozdíl 8 bodů znamenal reálné šance na dorovnání, a proto se stále hrálo naplno. Konec utkání nastal nadobro po chybě domácího útoku, zalehnutém fumblu a zakleknutí pražského QB Soldáta.

Výkon obou týmů zaslouží vyzdvihnout, protože se odehrál zápas z kategorie pohledných a plynulých. Sportovně šťastnější zůstávají po výhře 16:8 Mustangs. Warriors však od zápasu s Libercem zvládli pokročit velkými kroky.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, že na hřišti nechali vše. Nesmíme usnout na vavřínech a dál na sobě pracovat. Jsme na dobré cestě," komentoval po zápase směrem ke svým svěřencům hlavní trenér juniorského týmu Jakub Mařík.

Karlovy Vary Warriors – Prague Mustangs 8:16 (0:0, 0:7, 0:6, 8:3). Skórovali: 2.čtvrtina: TD – 0:7 – Martin Budina, 3.čtvrtina TD – 0:13 – Martin Budina (kick neúspěšný), 4.čtvrtina SAF – 2:13, TD – 8:13 – Lukáš Voráček (kick neúspěšný), FG – 8:16 – Michal Ševčík. Diváci: 130. Rozhodčí: Kristián Koller (R), Josef Houška (U), Libor Coufal (HL), Jan Pěnička (LJ).