Po roce s jedinou porážkou, právě od Poděbrad, svedly Karlovaračky souboj o nejvyšší soutěž v kategorii U19 žen a nakonec se radovaly z výhry 82:39.

Na utkání se svědomitě připravoval celý tým a je třeba říct, že příprava se vyplatila. Od počátku se Lokomotiva prezentovala agresivní obranou, se snahou o zdvojení a založení rychlého protiútoku. V první čtvrtině tým ještě svazovala nervozita, a střely tak klepaly většinou jen o obroučku. Dál si ale trpělivě děvčata připravovala další střelecké pozice a ani zónová obrana hostí domácí nepřibrzdila. Hráčky dobře kombinovaly a dařil se i útočný doskok.

Za půlící čárou vystavěla Lokomotiva obrannou hráz, soupeř byl často velmi bezradný. Škoda jen, že některá děvčata z týmu Poděbrad neudržela nervy na uzdě a údery, které patří do jiného sportu, se chtěla prezentovat, když jim docházelo basketbalové umění.

Vrcholem všeho byla potyčka, kdy byla vyloučena společně s dalšími dvěma hráčkami Poděbrad i mstitelka Kája Malečková. To vše nevydržel fanoušek hostujícího týmu, který svůj názor projevil zutím boty a protestním vhozením do hřiště. Ještě štěstí, že nezasáhl některou ze svých hráček, které jeho projektil minul jen o vlásek. Ale bůhví, jestli vůbec někomu fandil.

Naštěstí karlovarské hráčky udržely nervy na uzdě a přehrály soupeře sportovně. Třešničku na kvalifikační dezert položila Aneta Tomková, která po zisku míče předriblovala celé hřiště a po vzorovém dvojtaktu z levé strany dokonale zavěsila. Za výkon v celé sezóně je třeba poděkovat všem hráčkám i trenéru Karlu Drahokoupilovi. A samozřejmě velké díky patří i všem fanouškům, kteří po celý rok podporovali a přišli na poslední duel i přes semifinálový zápas MS v hokeji.

BK Lokomotiva Karlovy Vary – Basket Poděbrady 82:39 (14:6; 35:13; 54:29). Body: Moučková Eva 23 (1x3, 10/8), Fenklová Michaela 12 (2/2), Jenšíková Jana 11 (3/3), Čermáková Tereza 8 (6/4), Schmiegerová Jítka 8 (2/2), Kubášová Kristýna 6, Malečková Kája 5 (1×3, 2/2), Zdeňková Kiki 2, Nováková Tereza 2, Tomková Aneta 2, Tomková Bára 2, Štěříková Anička 1 (2/1).