Stříbrné medaile vybojovali badmintonisté Jiskry Witte Nejdek ve finále Přeboru Karlovarského a Plzeňského kraje v badmintonu smíšených družstev. Tým v sestavě Simona Špuláková, Romana Vatashchuk, Matěj Hampl, Honza Lukeš a Ondra Marek přitom od titulu dělil jen krůček.

Po vítězství v 1. kole soutěže v prosinci postoupili Nejdečáci do semifinále, kde suverénně smetli družstvo BKV Plzeň 5:0, když jediný set ztratil Lukeš s Hamplem v deblu. Ve finále poslední lednovou neděli je pak čekalo družstvo TJ Bílá Hora s hráčem č. 1 republikového žebříčku Honzou Loudou.

Utkání otevřel souboj mixů, ve kterém Marek se Špulákovou vydrželi Loudovi s Hlušičkovou vzdorovat jen v 1. setu a podle očekávání prohráli 0:2. Očekávaná byla i jasná výhra Loudy nad Hamplem, co se ale nepředpokládalo, byla prohra Romany Vatashchuk s Raitmayerovou. „Romana bohužel neměla svůj den, čekali jsme jasnou výhru, ale nakonec prohrála ve třetím setu 18:21, a tyhle tři míčky nás stály titul,“ litoval trenér Stanislav Newiak.

Poslední dva zápasy utkání už šly podle předpokladu za Nejdečáky. Marek s Lukešem vyřídili Častorála s Horou a Simona s Romanou vyhráli nad Hlušičkovou s Horovou, i když zrovna tenhle souboj si za rámeček nedají. „Měla to být povinná výhra, ale udělaly z toho třísetové drama. Bylo těžké udržet koncentraci, když už bylo rozhodnuto, ale nakonec to zvládly. Krajské stříbro je pěkný úspěch,“ ocenil výsledek nadějí nejdeckého badmintonu Newiak.

Krajský přebor družstev U13, konečné pořadí: 1. TJ Bílá Hora, 2. Jiskra Witte Nejdek, 3. Sokol Doubravka A, 4. BKV Plzeň, 5. Sokol Doubravka B, 6. Keramika Chlumčany.