A to přineslo do řad karlovarského klubu, který se rovněž zhostil role pořadatele, velké očekávání. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, které si připsala na účet rezerva Liaporu.

„S předvedenou hrou všech sestav jsem spokojený,“ vracel se zpět k šampionátu trenér SK Liapor Witte Karlovy Vary Jan Vanke. „Až na jednu sestavu všechny proklouzly do boje play-off,“ pochvaloval si. Jenže v play-off se již karlovarským barvám nedařilo, tak jak by si přály.

„Postupně všichni narazili na skvěle připravené čakovické sestavy, které nejprve vyřadily náš C-tým, následně A-tým a v semifinále i B-tým,“ připomněl Vanke velkou čakovickou nohejbalovou jízdu, kterou hráči Čakovic přetavili v lázeňském městě ve zlaté a stříbrné medaile.

Ale vše mohlo být zcela jinak. Právě rezerva Liaporu byla kousek od finálové účasti. „Nejlepší zápas předvedl náš B-tým v semifinále, jež rozhodl pouhý jediný bod, který se přiklonil na stranu Čakovic C. Kluci si za svůj výkon zasloužili projít do finále, měli perfektně rozehraný zápas a měli mečboly. Bohužel dvěma chybami v závěru soupeři zápas darovali,“ ohlédl se Vanke za semifinálovým soubojem, který měli Varáci velmi dobře rozehraný, přesto neuspěli.

Nehoda vlaků u Perninku
Strojvedoucí se spletl a vyjel. Hejtman bude kvůli neštěstí apelovat na ministra

„Ale musím kluky pochválit za moderní styl, kdy se svou agresivitou více než vyrovnali svým soupeřům,“ kvitoval Vanke výkon rezervního týmu. Béčko Liaporu tak bylo kousek od velké senzace, čímž by postup do finále bezesporu byl.

„K zisku medaile tak chyběl přesně jeden míč, nic jiného,“ litoval Vanke a pokračoval: „Také možná trochu štěstí na los v pavouku, kdy A-tým po vyhrané skupině hned ve čtvrtfinále narazil na pozdějšího vítěze turnaje, který celý den předváděl nejlepší výkonnost.“

Nejlépe si tedy vedli na mistrovství v trikotech Liaporu hráči béčka, kteří dosáhli na nepopulární brambory, když v souboji o bronz prohráli se Vsetínem 0:2 na sety. Před sebou mají nohejbalisté z lázeňského města naordinován menší odpočinek a posléze se opět vrhnou do letní přípravy.

„Určitě teď trocha odpočinku a účast na letních turnajích, které jsou každoročně součástí letní přípravy. Určitě bude zařazena i fyzická příprava, neboť zde vidím určité rezervy, které mohou tým ještě ve výkonnosti posunout směrem vzhůru,“ podotkl závěrem Vanke.