Prestižní mítink přilákal do Prahy 55 chlapců a 27 děvčat, představujících vesměs to nejlepší, co český šerm dneska v kordu má. Karlovarskou Lokomotivu zde mezi kluky reprezentovali Petr Behenský, Ondra Zdeněk, Aleš Čurda a Philip Šnejdar a v zásadě splnili, co se od nich čekalo. „Bohužel jsme v této kategorii nemohli nasadit žádnou velkou hvězdu,  náš nejlepší žák Matěj Raus si doléčuje zranění nohy a šetříme ho na finálové závody mistrovství republiky. Nejlépe z našich tak skončil celkově třináctý Petr Behenský, a to je v této konkurenci slušné umístění," podotkl k účasti šermířů kouč Martin Rubeš.

Reputaci karlovarského šermu na pražských planších zachraňovala Kačka Saligerová a povedlo se jí to skvěle. „Po pohodovém postupu do finálové osmičky vyšermovala dva infarktové zápasy, ve čtvrtfinále s Polkou Krakowskou a v semifinále s Nevosadovou z SC Praha, oba skončily jejím vítězstvím o jediný zásah. Ve finále pak dokonale zaskočila horkou favoritku celého turnaje Poznerovou z Uherského Hradiště, kterou naprosto s přehledem vyprovodila z planše s porážkou 15:10 a zcela zaslouženě vystoupila na nejvyšší stupínek," zářil spokojeností Rubeš.

Výsledky „Zlaté želvy Bean 2013", žáci: 1 . Josef Balcar (Teplice), 2. Damian Michalak (Opole, Polsko), 3. Vojta Salač (Litoměřice) – 13. Petr Behenký, 23. Ondra Zdeněk, 24. Aleš Čurda, 31. Philip Šnejdar (všichni Loko KV); žačky: 1. Kateřina Saligerová (Loko KV), 2. Růžena Poznerová (Uherské Hradiště), 2. Anna Coufalová (Bělá).

Karlovarské šermíře teď čeká náročný víkend, během kterého pořádají dva celostátní turnaje. V sobotu zkříží kordy na Memoriálu Jindřicha Valhy kadeti a v neděli na Memoriálu Karla Saligera junioři.