VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kadaně: Hráči CSKA se chovají nesportovně

Plzeň, K. Vary – Nevraživost v hokejbale vyvrcholila. Padají vysoké pokuty, týmům hrozí sestup.

13.5.2010 20
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Čech

Nenastoupením hokejbalistů Škody Plzeň B do semifinálových bojů play off Oblastní ligy vyvrcholily letité spory mezi karlovarským týmem CSKA a dalšími mužstvy na západě Čech.

„Problém nesportovního chování či hrubých a un-fair faulů s jednoznačným pokusem zranit protihráče se s tímto klubem táhne mnoho let. A v tom je podstata nechuti plzeňských týmů se s mužstvy CSKA Karlovy Vary střetávat a toto dál akceptovat,“ konstatoval na úvod předseda oddílu Škoda Plzeň Josef Kadaně a pokračoval: „Kluci prostě nechtějí hrát proti týmu, který má na svém kontě zřejmě rekordní šňůru disciplinárních trestů svých hráčů nebo trestů pro mužstvo je velká a rozhodně za ní nestojí má osoba.“

V Karlových Varech nechce hrát celá řada mužstev. To vyjádřili zástupci plzeňských týmů jasně 22. dubna na Valné hromadě OSHb Plzeň. Podle vystoupení zástupců klubů je problém jednoznačně na straně CSKA Karlovy Vary a všichni kteří měli tu možnost proti tomuto týmu hrát to vidí stejně.

„Další věcí je prostředí domácího hřiště v Karlových Varech. Opět pro všechny vesměs naprosto otřesné zážitky a to nejen pro hráče. Podobně hovoří třeba bývalý rozhodčí Vladimír Mach, svazoví delegáti Brunclík a Stulák. Do Karlových Varů nechtějí rozhodčí ani jezdit. Pokud ano, většina v zájmu klidného, možná přesněji řečeno bezpečného odjezdu domů raději nevidí a neslyší. O prostředí stadionu v Karlových Varech by mohli vyprávět i hráči Krupky, hokejbalisté týmu, který ještě před dvěma roky hrál 2. NHbL. Po finálové sérii s CSKA a po zjevně otřesných zážitcích hráči tohoto týmu odmítli v dalším ročníku nastoupit do soutěže kde bude působit CSKA Karlovy Vary,“ pokračuje Kadaně.

Na vysvětlenou, hráči Krupky se v rozhodujícím zápase s hokejbalisty CSKA poprali a svaz udělil několika aktérům z obou stran vysoké finanční tresty a zákazy činnosti. Tento případ ze strany hráčů CSKA, ale nebyl jediný.

Jak už bylo napsáno, nechuť hrát s týmem CSKA vyvrcholila nenastoupením rezervy Škody Plzeň do semifinále play off. „Je absurdní za nenastoupením našeho béčka nebo případně i dalších týmů vidět moji osobu. Naopak na mne se dlouhou dobu obracela celá řada hráčů, aby se problém řešil. Situace po asi deseti letech permanentního otřesného vystupování osob, kteří si v dresu CSKA říkají dokonce hráči je alespoň pro týmy z Plzně a okolí už neúnosná,“ přidal Kadaně.

I když to tak může vyznít, tak v Plzni nemají zájem o zániku hokejbalu v Karlových Varech. „Nejsem nepřítelem karlovarského hokejbalu. Byl jsem to já, kdo na konci devadesátých let inicioval opětovné začlenění karlovarského hokejbalu do svazových soutěží. Ve Škodovce hráli během posledních let hráči týmu CSKA Karlovy Vary, jmenovitě Bauer, Jelínek a nebo Lukesle. Jejich chování v plzeňském dresu bylo vždy bezproblémové. Budu rád když se bude hokejbal v Karlových Varech a ještě lépe v celém Karlovarském kraji rozvíjet. Nebudu však netečný k opakovaným a těžko uvěřitelným nesportovním projevům, které jsou k vidění u osob oblékající dres CSKA Karlovy Vary,“ dodal Kadaně.

Výkonný výbor na Plzeňsku navrhuje RSHb SZČ (krajský svaz hokejbalu severozápad) schvalovat přihlášky družstev do Krajské ligy i do 2. NHbL SZČ a nepřijímat přihlášky od problémových družstev a družstev s nesportovním chováním. Dále pak navrhuje vyřešit problém s týmy z Karlových Varů nejpozději na valné hromadě RSHb SZČ. „Toto rozhodnutí bereme na vědomí a určitě se tím budeme na valné hromadě zabývat,“ doplnil předseda ligové komise RSHb SZČ Lukáš Vacek.

„Nechápu proč s námi nechtějí hrát,“ říká kapitán Kantner

V semifinále oblastní hokejbalové ligy Západ proti sobě měly nastoupit rezervy týmů HbC Škoda Plzeň a CSKA Karlovy Vary. Před začátkem série však zaslal klub HbC Škoda Plzeň oficiální stanovisko na ligovou komisi, ve kterém se vyjádřil ve smyslu, že z důvodu nesportovního chování klubu HBC CSKA Karlovy Vary do semifinálové série vůbec nenastoupí. Jak se k celé záležitosti staví klub HBC CSKA Karlovy Vary jsme se zeptali kapitána rezervního týmu Stanislava Kantnera.

V semifinálové sérii jste měli nastoupit proti rezervě týmu HBC Škoda Plzeň, která však odmítla do série nastoupit. Co si o tom myslíte?

Za sebe a myslím si, že za celý náš klub musím říci, že situaci vůbec nerozumím. Rezervní tým HBC Škoda Plzeň odehrál všechny zápasy v oblastní lize, postoupil přes tým HbC Rolling Balwans do semifinále, aby pak do něj vůbec nenastoupil? Ať si o tom udělá každý člověk svůj úsudek sám.

Znáte důvody, které k výše uvedenému kroku tým z Plzně vedly?

Na jejich webových stránkách jsem četl oficiální vyjádření, které zasílaly na ligovou komisi. Ve vyjádření uvádějí jako důvod opakované jednoznačně nesportovní projevy představitelů a členů našeho klubu, a to i např. po udělení poměrně razantního trestu pro A mužstvo našeho klubu. Tady si myslím je podstata celého problému. Náš B tým nikdy žádný trest od disciplinární komise nedostal. Je to pro mě nepochopitelné. Náš A tým byl skutečně potrestán trestem uzavření hřiště do konce této sezony a poměrně vysokou finanční pokutou. Klub pokutu uhradil, proti výši trestu se odvolal, v odvolacím řízení neuspěl. Rozhodnutí odvolací komise klub respektuje. Nevidím v tom důvod a ani smysl, aby toto bylo důvodem, že někdo v podstatě odstoupí ze soutěže.

Narážíte na něco?

Když se takhle ptáte, tak musím odpovědět ano. Já osobně si myslím, že za celou touto smutnou událostí stojí osoba pana Josefa Kadaněho, což je přední funkcionář týmu HBC Škoda Plzeň. Jeho averze proti všemu karlovarskému je více než známá, z některých plzeňských týmů hrající oblastní soutěž jsme se dokonce dozvěděli, že je to především on, který prosazuje, aby plzeňské týmy v příští sezoně proti karlovarským týmům odmítly nastoupit do soutěží oblastní ligy a II. NHbL Severozápad, což je v současné době již prakticky hotová záležitost. Zcela logicky proto myslím, že i za tímto krokem HBC Škoda Plzeň stojí p. Josef Kadaně. Ten by si ale měl uvědomit, že tímto postupem ničeho nedosílí. Znám hráče rezervního týmu Škody Plzeň a jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že hrát chtěli, ale nebylo jim to prostě umožněno. Samozřejmě, byli to naši soupeři, hráli jsme proti nim vloni finále Oblastní ligy, ale vztahy mezi námi mě osobně přišly naprosto bezproblémové. Dokonce jsme letos kvůli marodce potřebovali letos odložit podzimní zápas právě se Škodovkou a bez problému jsme se dohodli. Jak říkám my jsme s klukama ze Škodovky nikdy žádný problém neměli.

Jak podle vás teď bude probíhat zbytek soutěže?
Nedokážu odpovědět. My jsme postoupili do finále. V druhé semifinálové sérii hrají SK Boytronic Plzeň a Vikingové Karlovy Vary. První zápas vyhrál plzeňský tým. Máme ale informaci, že do Karlových Varů na druhý semifinálový zápas nechtějí přijet a je otázkou jestli v případě postupu nastoupí proti nám do finálové série, osobně si spíš myslím, že ne. Proto fandíme Vikingům, aby se soutěž alespoň nějakým smysluplným způsobem dohrála.

Tomu nerozumím. Proč nechtějí přijet na odvetné utkání?

Já tomu taky nerozumím. Je na tom vidět, že problémem není náš klub, ale celý karlovarský hokejbal.

Autor: Jan Čech

13.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 20
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 18 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě Asistent/ka obchodního ředitele. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: telefonicky, e-mailem, , Požadujeme : , anglický jazyk, smysl pro kvalitní práci, loajalita k firmě, iniciativnost, flexibilnost, schopnost týmové práce a rozhodování, pozitivní přístup. Pracoviště: Steen qos s.r.o. - 001, 362 73 Vojkovice nad Ohří. Informace: Jan Beneš, +420 776 052 402.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 12 200 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šič - šička. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Šič - šička, , Kontakt: pí Eva Žultková, tel.: 702 164 410, Osobně na adrese: Karlovarská 522, 36452 Žlutice, , Jedná se o ruční prošívání volantů kůží, - manuální zručnost, - bez zdravotních omezení, , Mzda od 12 200 Kč (úkolová mzda), , Místo výkonu práce: Karlovarská 522, 36452 Žlutice. Pracoviště: Tenebris s.r.o.-002, Karlovarská, č.p. 522, 364 52 Žlutice. Informace: Eva Žultková, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 15 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov DĚLNÍK pro pomocné lešenářské práce, DĚLNÍK závozník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Podmínou dobrý zdravotní stav pro práce ve výškách., Řidičské oprávnění sk B aktivně výhodou., Trestní bezúhonnost není podmínkou - předložení výpisu ano. , Nemáte li vlastní bydlení - zajistíme ubytování a budeme Vám jej během pracovních dnů hradit. , Páce především v regionu Praha a Střední Čechy., , , ŘO výhodou, čistý trestní rejstřík, dobrý zdravotní stav pro práce na výškách, pracovní cesty mimo region., , Nabízíme:, - příspěvek na cestu do zaměstnání, služební vozidlo. Pracoviště: J.p.l. lešení s.r.o. - 001, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Zdeňka Ježková, +420 353 174 175.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 25 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič malého dodávkového automobilu s valníkovou nástavbou. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dobrý zdravotní stav pro práce ve výškách., Řidičské oprávnění B, aktivně, bez omezení., Podmínkou - nevadí služební cesty , Pro cizince - komunikace alespoň v základech v českém, ruském jazyce , Prémie každý měsíc.. Pracoviště: J.p.l. lešení s.r.o. - 000, Družební, č.p. 1279, 363 01 Ostrov nad Ohří. Informace: Zdeňka Ježková, +420 353 997 081.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dlouhá cesta kulturisty za svalnatým snem.
7

Dlouhá cesta kulturisty za svalnatým snem

Žena při hledání kešek uvízla v rašeliništi.
13

FOTO: Při geocachingu se žena zabořila po pás do bažiny

OTÁZKA PRO: Michala Riška, náměstka primátora

Karlovy Vary - Dlouho očekávaný Senior expres začne už brzy fungovat také v Karlových Varech. Kdo ho bude moci využít?

Zloděj se chtěl svézt autobusem. Daleko už s ním ale nedojel

Ostrov – Své síly a znalosti dost podstatně přecenil zlodějíček, který chtěl ukrást autobus.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Na Kyselské slavnosti můžete dojet historickým vlakem

Kyselka – Zvláštním historickým vlakem, který vypraví České dráhy, můžete dnes cestovat na tradiční Kyselské slavnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT