Kanonýři z Kladna Varáky nešetřili, hurricany teď čeká letošní derniéra

Karlovy Vary – K šestnáctému kolu I. ligy mužů ve florbale zamířili hráči karlovarského Hurricanu na palubovku kladenských Kanonýrů. Tam pomýšleli na bodový zisk. A nebylo divu. Varáci totiž plnili na kladenské palubovce roli favorita. Neúspěšně.

15.12.2017

Ilustrační fotoFoto: Ondřej Vacula PHOTO

Nakonec hurricani museli skousnout prohru 12:8. „Je to už obehraná písnička,“ hodně se zlobil po prohraném utkání karlovarský trenér Petr Pánek. Porážka byla pro jeho výběr hodně hořká. A nebylo také divu. Varáci naskočili do zápasu velmi dobře, když v 6. minutě vedli o dvě branky, když do branky Kladna se postupně trefili Petr Novotný a Daniel Macek.

Jenže během dalších dvou minut bylo srovnáno, když nejdříve využil přesilovou hru Dušan Přívara, který poté obstaral i vyrovnání. Varáci si sice šance vytvořili, ale bez gólového úspěchu. Naopak Kladeňákům náramně vyšel závěr první třetiny, když vstřelili další dvě branky, čímž si vytvořili dvougólový náskok.

Ve druhé třetině snížil náskok Kanonýrů Ondřej Sedláček, jenže kladenští florbalisté byli gólově naladěni a dvěma góly, o které se podělili Ondřej Blažek a Radek Štovíček, odskočili Karlovarákům na rozdíl tří branek. „Obrovským způsobem se nadřeme na gól,“ vypočítával Pánek.

Závěr druhého dějství však opanovali hráči z lázeňského města. Zpět do zápasu navrátil výběr hurricanů z trestného střílení Jakub Černý. Na rozdíl jedné branky poté upravil v přesilové hře Miroslav Šnajdr.

V úvodní minutě třetí třetiny pak padly dvě branky. Na straně Kladna byl úspěšný David Štechmüller, na straně Karlových Varů Miroslav Horký. Dvoubrankový náskok poté navrátil svému celku kladenský Dušan Přívara, který tak docílil hattricku. Hned nato přidali florbalisté Kladna další dvě trefy, čímž vyhnali z branky Daniela Varádiho, kterého nahradil Ondřej Heimerle. Inkasované branky výběr z lázní řádně nabudily a přesné zásahy z hokejek Miroslava Horkého a Michala Klápa znamenaly smazání manka na rozdíl dvou branek. Závěr duelu však vyšel opět Kladnu, které slavilo další dvě trefy. Jako bonus se pak Kanonýři Kladno přiblížili v průběžné tabulce hurricanům na rozdíl jednoho bodu, když Kladnu patří osmá, zatímco Karlovým Varům šestá příčka. „I přes střeleckou impotenci jsme vstřelili osm gólů, jenže dvanáct jsme inkasovali. Na to se vyhrát nedá,“ smutně poznamenal Pánek.

POSLEDNÍ DUEL

Po měsíční domácí přestávce se karlovarští hurricani opět představí v míčovce. A půjde o poslední vystoupení v letošním roce. Pro karlovarské barvy to bude důležité loučení. A není divu. Soupeř Start98 Praha totiž karlovarskému týmu v průběžné tabulce zdárně dýchá na florbalová záda, když na něj ztrácí pouhý bod. V sobotu 16. prosince tedy půjde na karlovarské palubovce od 19.30 o pověstných šest bodů. „Utkání slibuje velmi skvělou podívanou, u které by neměl chybět žádný fanoušek karlovarského florbalu. Přijďte se naladit na vánoční atmosféru a pomozte nám rozloučit se s rokem 2017 vítězně,“ jednohlasně zní před důležitým utkáním z karlovarské kabiny.

Kanonýři Kladno – FB Hurrican Karlovy Vary 12:8 (4:2, 2:3, 6:3). Branky: 7. Dušan Přívara, 9. Dušan Přívara, 16. Petr Lacko, 18. Tomáš Richtr, 24. Ondřej Blažek, 26. Radek Šťovíček, 41. David Štechmüller, 47. Dušan Přívara, 52. Alois Burian, 52. Vojtěch Teslík, 59. Dušan Přívara, 59. Ondřej Richtr – 5. Petr Novotný, 6. Daniel Macek, 22. Ondřej Sedláček, 33. Jakub Černý, 35. Miroslav Šnajdr, 41. Miroslav Horký, 55. Miroslav Horký, 56. Michal Klápa. Rozhodčí: Jiří Dolanský – Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváci: 77.