Podle svých dosavadních výkonů si jednotliví účastníci na start nesli rozmanité hmotnostní zatížení, a tak rozdíl činil až 14,5 kg. Šance na úspěch se tedy výrazně srovnaly. Specifický dostih, který se na západě Čech běhával již za války, potvrdil, že handicapové a takto dlouhé zkoušky mnohdy dopadnou zcela odlišně od papírových předpokladů.

Vedle dávno zapomenutých koňských hrdinů typu Reka, Moravana nebo Centa se seznam vítězů rozšířil o další jméno. O takové, které teoreticky nemělo ve výsledkových listinách na příčce nejvyšší figurovat.

87. ročník Karlovarské dvojnásobné míle ovládl díky mohutnému finiši v posledních metrech čtyřletý valach Charros vedený žokejským šampiónem B. Murzabayevem. Český odchovanec v péči trenérky M. Růžičkové na sebe v Karlových Varech upozornil již před rokem. V rámcovém dostihu tehdy doběhl současně s Best Boxem na druhém místě. Taktovky se krátce po startu chopila Fascinating Hill.

Letošní dvojnásobná vítězka patřila k největším favoritům, ale její šance skončily v závěrečném oblouku. Jejího propadu využil předloňský premiant tohoto dostihu Bacares. Ještě na distančním mezníku vše vypadalo, že se šestiletý tmavý hnědák trenérky Vocáskové stane prvním vícenásobným vítězem.
Údernou koncovkou ho ovšem až na třetí místo odsunula zvenčí útočící napajedelská rodačka Nirgera. Čtvrtý skončil outsider Temeraf, kterému výrazně pomohla nejnižší nesená váha, pouhých 48 kg. Poslední dotované místo získal Lord Beccari, kterému se nepodařilo napodobit loňské třetí místo v Karlovarské dvojnásobné míli.

Podle papírových předpokladů skončil rámcový překážkový dostih. Na svůj dubnový triumf lehkým čtyřdélkovým vítězstvím navázala subtilní bělka Bazalka. Ostatní dostihy měly společné jedno – velmi těsné doběhy.

V úvodní Ceně spol. Realistic a.s. došlo k největšímu souboji, a protože dostihová komise nedokázala určit vítěze, po mnoha letech byli diváci svědky současného, tzv. mrtvého doběhu. Vítězi se stali dva koně, Camelai a La Lagion. Dvojnásobnou radost z úspěchu mohl mít Ivan Kub. Jako trenér Camelai zaznamenal první letošní plný zásah, ale v minulosti se také podílel na přípravě matky ryzáka La Lagiona, kterou byla premiantka Ceny zimní královny La Magnifica.

Výtečnou bilanci ukazuje tříletý bělouš Dzinfizz, který i po svém druhém životním startu, pokaždé na zdejší dráze, zůstává neporažený. Podobně je tomu u jeho vrstevníka Seasonal Missileho, jenž oba dva letošní starty na českém území dovedl do vítězného konce. Poprvé ve své kariéře se prosadil pětiletý Taurus. Ze získaného double se tak radoval žokej Jan Verner, podobně jako v jiných dvou dostizích Tomáš Lukášek. Stali se nejúspěšnějšími jezdci celého nedělního odpoledne.

Výsledky
1. dostih: La Lagion (J. Andrésová) a Camelai (ž. J. Verner) – Tagugu (ž. J. Chaloupka) – Lay (ž. B. Murzabayev).
2. dostih: Everst Hill (ž. T. Lukášek) – Kobi (ž. J. Chaloupka) – Wobull Se Now (ž. M. Zatloukal).
3. dostih: Taurus (ž. J. Verner) – Savage (ž. M. Havelková) – Limonade (Hlubučková).
4. dostih: Dzinfizz (ž. T. Lukášek) – Dariane (ž. M. Zatloukal) – Creola Tiger (ž. I. Janáčková).
5. dostih: Charros (ž. B. Murzabayev) – Nirgera (ž. P. Foret) – Bacares (ž. J. Rája).
6. dostih: Bazalka (J. Kocman) – Nine (J. Kratochvíl) – Elegant Devil (M. Liška).
7. dostih: Seasonal Missile (ž. M. Havelková) – Moonglas (ž. V. Korečková) – Wladan (ž. T. Lukášek).

                                                                                                                                                                                                              Marcela Klingorová