Na start 3.200 metrů dlouhého testu I. kategorie pro čtyřleté a starší, který se na zdejším závodišti koná od roku 1928, se postaví osm ultra vytrvalců. Zvláštností specifického dostihu je rozdílnost nesené hmotnosti u jednotlivých koní v souvislosti s jejich předešlou výkonností.

Šance na vítězství se u každého z nich teoreticky vyrovnává. Rozdíl mezi nejméně a nejvíce zatíženým startujícím je deset kilogramů. I přesto, že tentokrát všichni startující valaši nesou velmi nízkou váhu, se mohou fanoušci dostihů těšit na napínavý doběh.

Mezi největší favority patří Cacophonous v sedle se svojí trenérkou Martinou Havelkovou. Pokud se osmiletému hnědákovi a zároveň nejstaršímu účastníkovi podaří obhájit své prvenství v Karlovarské dvojnásobné míli v roce 2020, stane se prvním dvojnásobným vítězem.

Ostřílený příslušník vytrvalecké elity Vévoda (ž. J. Andrésová) je jedním ze tří tuzemských odchovanců na startu. Karlovarskému publiku se poprvé v kariéře představí Ramssio (ž. L. Fialová). Největší hmotnost a zároveň jediného muže Davida Lišku ponese Popinjay. Sedmiletý ryzák střídající roviny s překážkami zahájil letošní sezónu vítězstvím v dostihu třetí kategorie na 2.800 metrů.

Dvě želízka v ohni má trenérka Eva Záhorová. Reprezentant stáje Václava Neckáře Decameron (ž. V. Korečková) po triumfu ve třetí kategorii podal kvalitní výkon i v jedničkovém Memoriálu Vlastimila Smolíka. Nairoby Boy (A. Plimlová) letošní sezónu odstartoval dubnovým triumfem ve Wroclawi na trati dlouhé 3.200 metrů.

Nejpilnějším účastníkem je s pěti absolvovanými starty odchovanec napajedelského hřebčína Ilias (M. Maláčová), který k nejlepšímu umístění může využít zkušenosti z francouzských drah.

Tmavý hnědák Lamprey (T. Mášová) podává slušné výkony ve vytrvaleckých dostizích třetí kategorie a tak jeho útok na příčky nejvyšší nebude velkým překvapením. Přímý přenos nedělního mítinku mohou fanoušci dostihů sledovat také na stránkách internetové televize EquiTv.

Nedělní program
14.00 Cena HOLOUBEK KONCERN, I. odd. (V. kategorie, 2.000 m); 14.30 Cena GALERIE UMĚNÍ Karlovy Vary, II. odd. (V. kategorie, 2.000 m); 15.00 Cena HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE (IV. kategorie, 2.000 m); 15.30 95. KARLOVARSKÁ DVOJNÁSOBNÁ MÍLE – Cena spol. TIPSPORT (I. kategorie, 3.200 m); 16.00 Cena spol. INSIA (IV. kategorie, 1.400 m); 16.30 Cena KARLOVARSKÉHO KRAJE (III. kategorie, 1.600 m); 17.00 Cena spol. Vladimír MAREK s.r.o. (IV. kategorie, 3.000 m).

Marcela Kozová