CÍL, PRVNÍ ČTYŘKA

Řádně nabitý program čeká hráče VK ČEZ Karlovarsko, tedy úřadujícího mistra UNIQA volejbalové extraligy mužů, v nové sezoně. Nejenže budou varští hráči usilovat o obhajobu mistrovského titulu, ale také se představí v Českém poháru, ve kterém loni skončila jejich pouť ve finále, a jako bonus si pak vystřihnou premiéru ve hvězdné Lize mistrů, ve které se představí nejlepší týmy z Evropy.

„V letošní sezoně budeme obhajovat mistrovský titul, díky němuž jsme se dostali do Ligy mistrů. Obměnili jsme nějakým způsobem kádr, jelikož několik hráčů po vyhraném titulu odešlo, většinou za lepším. I přesto naše ambice zůstávají stejné, to znamená jak rozpočtově, tak i sportovně se nám podařilo udržet družstvo přibližně na stejné úrovni. Náš základní cíl je, a tým to už ví, dostat se do první čtyřky, tím pádem zajistit si poháry na příští rok a hrát opět o titul,“ poukázal na úvod předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný.

Sám ale ví, že jeho klub má před sebou náročnou obhajobu, a ta bývá vždy nejtěžší.

„Víme, že to nebude jednoduché, jelikož extraliga se hodně vyrovnala. Navíc tam přibyly tři nové týmy,“ přemítal Novotný.

Dále čeká Karlovarsko Český pohár. „Ještě neznáme rozlosování, ale loňskou sezonu jsme byli ve finále, takže i v poháru máme také dost co obhajovat,“ dobře ví Novotný. Velkou výzvou pak pro Karlovarsko bude bezesporu premiérová účast v Lize mistrů.

„Liga mistrů nám přináší jako vedení velké organizační i další starosti, ale pro nás je to obrovská výzva to zvládnout a chceme v ní uspět i sportovně. Pro nás to bude hodně náročné, jelikož v Lize mistrů startují nejlepší Top týmy, takže jsme vyhodnotili, že chceme odehrát zápasy, abychom v nich nepropadli, a určitě chceme něco vyhrát. Los soutěže se dozvíme až 2. listopadu, takže konkrétní cíle je předčasné říkat,“ podotkl k premiéře v Lize mistrů šéf klubu.

Karlovarsko však není pouze o hlavním A-týmu mužů, ale také o dalších týmech, převážně mládeži, na kterou v lázeňském městě letos budou hodně vsázet.
„Naše béčko hraje II. ligu, kadeti extraligu a junioři první ligu. Právě s juniory, kde dorostla generace, ve které jsou karlovarští odchovanci, což je pro nás nesmírně důležité, chceme postoupit do extraligy.

Opomenout bych nechtěl ani barevný volejbal, družstvo žáků, které vede spoluzakladatel klubu Josef Novotný,“ dodal k dalším týmům Karlovarska Novotný.

OBMĚNA KÁDRU

Hodně napilno mělo před startem nového ročníku nejen vedení Karlovarska, ale i trenér Jiří Novák, když společně museli zacelit trhliny v kádru po odchodech některých klíčových hráčů. „Co se týče doplnění kádru, tak jsme si samozřejmě zčásti přáli udržet hráče, kteří odešli, ale bohužel ze sportovních a částečně ekonomických důvodů to nebylo možné, tak jsme ho doplnili, nejlépe jak jsme uměli, a teprve čas nám ukáže, jestli jsme to zvládli dobře,“ vysvětlil trenér Karlovarska Jiří Novák. Do města minerálních pramenů tak zamířilo několik nových tváří, které by měly Karlovarsku pomoci v extralize do nejlepší čtyřky, ale také v Českém poháru či Lize mistrů.

„Posílili jsme na bloku, kde jsme kompletně obměnili blokařskou trojici. Do klubu přišel středový hráč, Australan Trent O´Dea , nahrávač a reprezentant Holandska Daan Van Haarlem, americký univerzál Jalen Penrose, dále pak Vojta Patočka a Marek Beer. Patočka je členem širšího reprezentačního kádru, stejně jako Marek Beer, který přišel z Innsbrucku, kde hrál tři roky. Už také musíme koukat do budoucna, tak se nám podařilo přivést dva mladé talenty českého volejbalu, Matyáše Džavoronka a Lukáše Vašinu, který už je oporou juniorského národního týmu,“ přiblížil posily pro novou sezonu Novák.

Volejbalovou družinu pod velením trenéra Nováka tak čeká řádně nabitá sezona, která se ponese v duchu obhajoby mistrovského titulu, a nejen to.

„Já to beru s pokorou, samozřejmě každý by chtěl být mistr, ale nejdůležitější je, my jsme si tím prošli loni, dostat se do finálové čtyřky, což je značkou, že už tým má určitou výkonnostní kvalitu. Máme trochu nevýhodu oproti Liberci či Českým Budějovicím, že jsme hodně obměnili kádr,“ poukazoval Novák.

Karlovarsko tak čeká v nové volejbalové sezoně pořádná porce utkání, která bude muset zvládnout. „Budeme muset kombinovat, protože po Novém roce nás čekají čtyři zápasy Ligy mistrů, dva zápasy čtvrtého kola Českého poháru, plus možná final four. Takže těch utkání bude dost, což znamená, že se budeme snažit točit hráče a pak začneme přemýšlet, vyhodnocovat, kdy, kde, kdo bude hrát,“ vysvětlil trenér Karlovarska. Spoléhat budou karlovarští volejbalisté i na podporu fanoušků. „Jsme moc rádi, že fanoušci chodí na naše utkání v hojném počtu, pro nás je to však závazek, abychom předváděli dobré výkony, aby chodili z našich zápasů spokojeni,“ dodal Novák.