Jak se liší příprava na letošní sezonu od té loňské?

Michal Sukuba (dále jen MS): Letošní příprava se od těch předchozích liší v tom, že od prvního dne jsme na balonech. Jinak je podobná, střídají se posilovna s atletikou a volejbalem.

Donovan Džavoronok (dále jen DD): Příprava zatím probíhá o dost lépe, než jsem čekal. Jsem maximálně spokojený, výborná posilovna, na které cítím, že je to přesně to, co potřebuji.

Které činnosti pro vás v přípravě bývají snadné a s čím se naopak trápíte?

MS: Potom, co odpadlo běhání dlouhých tratí, je pro mě příprava příjemnější.

DD: Nevadí mi posilovna, ale trápím se hodně s běháním.

Jak vnímáte práci trenérů a vůbec ten model, že jsou rozděleni ne jako hlavní – asistent, ale trenér – kouč?

MS: Rozdělení kompetencí trenérů vnímám pozitivně, hlavně co se týká tréninků.

DD: Zatím vše probíhá, jak má. Dobře se doplňují. Novák výborně vede posilovnu a trénink a Brom zase dobře vede taktickou a morální přípravu.

Jaká je vaše pozice v týmu?

MS: Moje pozice v družstvu se moc nezměnila, patřím ke starším hráčům. Žádné problémy jsme zatím řešit nemuseli, všichni víme, proč jsme tady.

DD: Chci se hlavně učit od starších, především blok. Moje role bude taková, jakou si trenéři řeknou, budu se snažit pomoct ve všech směrech.

Jak vypadá současná hierarchie mužstva? Je třeba například usměrňovat někoho z mladých hráčů?

MS: Mladí kluci se spíš snaží, aby se posunuli zase o kousek dál.

DD: Samozřejmě že mladí zde mají své povinnosti, ale nijak víc se to neprojevuje, atmosféra je výborná. Je to asi nejlepší kolektiv, v jakém jsem působil.

Donovane, nakolik je pro vás náročné skloubit studium s vrcholovým volejbalem? Jak k tomu přistupují pedagogové, máš nějaké úlevy?

DD: Složité to samozřejmě je, ale nic nezvladatelného. Ze strany učitelů mám velkou podporu, hlavně od mého třídního, takže to bude jen o tom, jestli se naučím, nebo ne.

A jaký je pro vás život v Karlových Varech?

MS: Náš rodinný život v Karlových Varech je pro nás příjemný. Bydlíme kousek od centra, když chceme, tak si vyjdeme do města na kolonádu, když potřebujeme klid, můžeme vyrazit do hor nebo lázeňských parků. V Karlových Varech se nám moc líbí.

DD: Vary se mi hodně líbí, moc času na město nemám, ale kolonádu už jsem stihl. Bydlíme s klukama ve vile v Otovicích, tam je taky krásné prostředí, jsem tu spokojený.

                                                                                                                                                                                                           Tomáš Klement