Hosté z Moravskoslezského kraje kousali v hale míčových sportů prakticky pouze ve druhém setu, jinak byl duel plně v režii Karlovarska. „Myslím si, že jsme do zápasu výborně vstoupili a soupeři jsme prakticky nedali možnost se více rozehrát,“ chválil si pětadvacetiletý hráč dominanci svého týmu, který Ostravě zatápěl nejen na servisu, ale také precizní obranou.

Právě Kočka, který zastával dvojku na postu libera, se představil opět v akci, tentokrát v roli nahrávače. „Víceméně jsem měl stejnou roli jako na postu libera, jen jsem nyní v každém setu v koncovce pomohl na přihrávce a v obraně,“ vracel se s úsměvem ke změně postu.

V sobotu 27. ledna čeká Karlovarsko druhé domácí vystoupení v řadě, když v hale míčových sportů přivítá od 19.00 hodin celek nevyzpytatelných Beskyd, který se drží v extraligové tabulce na osmé příčce. V prvním vzájemném duelu Karlovy Vary braly na palubovce Beskyd výhru 3:0 na sety, na kterou by chtěli Karlovarští navázat i v domácím prostředí.

„Bude to stejně těžké utkání jako každé jiné,“ přemítá před sobotní bitvou Kočka. „Velice důležité bude, jak do zápasu vstoupíme. Věřím, že když budeme hrát minimálně, tak jak proti Ostravě, tak budeme plně budovat,“ přeje si přihodit třetí výhru v řadě na domácí palubovce.

Spoléhat tak budou hráči Karlovarska na tradiční podporu fanoušků, a na co se mohou těšit? „Na bojovný a super volejbal. Jsou naším sedmým hráčem na hřišti a hlavně díky nim získáváme silné domácí prostředí,“ doplnil závěrem Martin Kočka.