„První zápas byl na začátku trochu nervózní, ve druhém jsme už potvrdili svou převahu," těšil se předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný.

Domácí trenér Petr Brom nasadil do play-off zkušenou sestavu, kvarteto cizinců doplňuje na bloku kapitán Sukuba, prvním nahrávačem je Luboš Bartůněk, jemuž kryje záda lednová posila Ondřej Kust. Všechny sety druhého duelu se odehrály zcela v režii Karlovarska, nejvyrovnanější druhá sada skončila poměrem 25:22. Extraligový nováček si pomohl i servisem, v této herní činnosti patří v jarní části sezony k nejlepším mužstvům.

Dlouhá série hraná na čtyři vítězná utkání se nyní přesouvá do Prahy. Hala na Lužinách hostí čtvrtfinále v neděli a v pondělí. „Atmosféra v družstvu je optimistická, na druhou stranu si uvědomujeme, že v Praze nás čekají dva extrémně těžké zápasy," má jasno Jakub Novotný.

„ČZU hraje v domácím prostředí daleko lépe a určitě bude chtít sérii zdramatizovat. Musíme být trpěliví." V základní části extraligy vyhrál tým ČZU devět z jedenácti domácích utkání. Čtvrtý zápas série ČZU Praha – ČEZ Karlovarsko vysílá živě program ČT sport.