Výběr karlovarského trenéra Jiřího Nováka totiž soupeře z Novosibirsku řádně potrápil, navíc to byly Vary, kterým chyběly dva body a mohly slavit premiérovou výhru v Champions League, nakonec braly cenný bod, když ruskému klubu podlehly 2:3 na sety.

Volejbalisté Karlovarska předvedli v souboji s italským Trentinem srdnatý výkon, ale ani to na favorizovaný tým Ligy mistrů nestačilo a i napodruhé mu podlehli 1:3 na sety.
LIGA MISTRŮ: Bojovný výkon Varů na senzaci nestačil

V celkovém hodnocení skupiny E obsadily Karlovy Vary poslední příčku se čtyřbodovým ziskem. „Byl to těžký zápas vysoké úrovně, s mnoha obranami,“poukazoval po utkání asistent Karlovarska Zdeněk Sklenář.

Závěrečné vystoupení na druhém turnaji v německém Friedrichshafenu načali lépe hráči Novosibirsku, kteří si vytvořili několikabodový náskok, který však dokázali Varáci postupně smazat, a vše rozhodla koncovka první sady, ve které se volejbalová štěstěna přiklonila na stranu Rusů.

V celkovém hodnocení skupiny E obsadily Karlovy Vary poslední příčku se čtyřbodovým ziskem.V celkovém hodnocení skupiny E obsadily Karlovy Vary poslední příčku se čtyřbodovým ziskem.Zdroj: CEV/Champions League

I do druhého setu lépe vstoupil Novosibirsk, přesto Karlovarsko dokázalo v dramatické koncovce urvat set ve svůj prospěch. „Soupeř se mohl opřít o silný útok svých středových hráčů, nám hráli dobře krajní smečaři,“ vypočítával Sklenář.

Třetí sadu pro změnu načalo lépe Karlovarsko, ale volejbalisté soupeře dokázali přehoupnout ukazatel skóre ve svůj prospěch, ale i přesto nakonec dosáhlo na premiérový bod Karlovarsko, které zvládlo napínavou koncovku třetího setu.

I čtvrtý set byl v režii týmu ze západu Čech, ale hráči Novosibirsku dokázali vstát z mrtvých a dotáhli set do vítězného konce, když Karlovarsku k premiérové výhře chyběly dva body. O vítězi tak nakonec rozhodla zkrácená hra, kterou urval ve svůj prospěch Novosibirsk.

V celkovém hodnocení skupiny E obsadily Karlovy Vary poslední příčku se čtyřbodovým ziskem.V celkovém hodnocení skupiny E obsadily Karlovy Vary poslední příčku se čtyřbodovým ziskem.Zdroj: CEV/Champions League

„Soupeř byl nakonec šťastnější i díky sérii Ivoviče na servisu v poslední sadě,“ přidává závěrem Sklenář k tie-breaku, který určil vítěze nevídané dramatické bitvy.

Lokomotiv Novosibirsk – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (25:20, 29:31, 27:29, 25:23, 15:13). Rozhodčí: Guillet (Francie), Maroszek (Polsko). Bez diváků.

Novosibirsk: Ivovic, Lyzik, Luburic, Rodichev, Kurkaev, Abaev, libero Martynyuk (stř. Kruglov, Voropaev, Shcherbinin).

Karlovarsko: Římal, Wiese, Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, libero Pfeffer (stř. Kočka, Vašina, Keemink, Indra, Houda, Baláž).