„Byl to zajímavý zápas,“ narážel po utkání na skvělou atmosféru v hale míčových sportů a také jiskřivou bitvu karlovarský trenér Jiří Novák.

Karlovarsko nevstoupilo do úvodní sady vůbec dobře, rychle prohrávalo 1:5, ale bodové manko dokázalo smazat a postupně si vytvořilo několikabodový náskok a set dovedlo do výhry 25:19.

I ve druhé sadě šli Lvi do vedení 5:1, i když o náskok přišli a během setu museli smazávat ještě další bodové manko, zvládli výborně druhou polovinu setu, který nakonec urvali ve svůj prospěch 25:22.

To ve třetím setu dominovalo na palubovce Karlovarsko, které dosáhlo na druhý bod, když zakončilo set v poměru 25:21. Ve čtvrté hře pro změnu dominovali hosté z Prahy, kteří si během setu vytvořili až desetibodový náskok, ten nakonec Vary dokázaly zmírnit na 17:25.

„Nám ze čtyř dlouhých setů nevyšly tři začátky, a i když jsme dva takovéhle sety vyhráli, tak jsme opravdu zbytečně nechali Prahu dobře vstoupit do tohohle zápasu,“ litoval Novák.

Po vyrovnání na 2:2 přišel na pořad tie-break. Ten přinesl vyrovnanou bitvu, kterou však dokázali v závěru přetavit v cenné vítězství 16:14 Lvi, a ve finálové sérii, která se hraje na tři vítězná utkání, se ujali vedení 1:0 na zápasy. „Myslím si, že ke konci se začal hrát trochu víc volejbal. Ty první sety byly více o servisu, ale my jsme malinko technicky odcházeli. Měli jsme horší příjem a byli jsme i méně disciplinovaní na bloku,“ hledal rozhodující momenty duelu karlovarský trenér.

Druhé finálové utkání odehrají hráči Karlovarska v sobotu 30. dubna v Praze, kde bude zahájen duel v 18.15 hodin. „Jedeme dál, ta série může být dlouhá. Jdeme urvat výhru do Prahy,“ burcuje před druhým duelem kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer.

UNIQA extraliga, finále

VK ČEZ Karlovarsko – VK Lvi Praha 2:3 (25:19, 22:25, 25:21, 17:25, 14:16). Rozhodčí: Kvarda, Krtička. Diváci: 1172. Stav série: 0:1.
Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka,Keemink, libero Pfeffer (stř. Ihnát, Kočka, Římal). Trenér: Jiří Novák.
Lvi Praha: Nedeljković, Janouch, Smith, Todua, van Dijk, Kriško, libero Moník (stř. Pliasetskyi, McCarthy, Mihajlović, Vodička). Trenér: Tomáš Pomr.