„Vybrali jsme si tyto velmi mladé trenéry proto, že u nich vnímáme silný potenciál do budoucna. Poskytneme jim patřičné podmínky pro jejich další trenérské vzdělávání a profesní růst,“ prozradil manažer VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček.

Ve vlastních řadách sáhlo vedení klubu po Vojtěchu Stefanovičovi. Dvaadvacetiletý blokař svého času figuroval jako hráč i na soupisce extraligového A-týmu. Čerstvě je držitelem trenérské třetí třídy a než na konci příští sezony absolvuje školení trenérů mládeže, hodlá se vzdělávat v oblasti kondiční přípravy a sportovní výživy. Za své trenérské označuje osobnosti, které ho vedly coby hráče v Sokolově Peter Makarius a později v Karlovarsku Milan Bican.

„Doufám, že dokážu oplatit důvěru, kterou ve mě klub vložil angažováním jako trenéra i manažera mládeže,“ přeje si Stefanovič, kterému klub svěřil novou složku, minivolejbal dívek. Představí se i jako asistent u družstev juniorů a kadetů.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Volejbalisty Varů čeká náročný závěr letních galejí

„Dále také pokračujeme v projektu Volejbal do škol, takže budu navštěvovat základní školy v Karlových Varech. Po organizační stránce to pak ještě bude příprava zápasů A-týmu a zajišťování všeho potřebného pro ostatní trenéry mládeže.“

Třiadvacetiletý kvalitní nahrávač Jan Šídlo přišel do Karlovarska z Ústí nad Labem, kde působil v extraligovém kádru. Právě v severočeskému klubu se seznámil s trenérským řemeslem, když se po svém zranění zapojil do přípravy ústecké juniorky a řadu tréninkových jednotek vedl sám.

„Nejvíc zkušeností jsem ale nasbíral na volejbalovém kempu Lubomíra Staňka v Dřevěnici, kam jezdím jako trenér už třetím rokem, a nemůžu si to vynachválit,“ vracel se v čase Šídlo.

Ve Volejbalovém klubu ČEZ Karlovarsko nastupuje na pozici druhého asistenta extraligového mužstva a trenéra týmů juniorů a kadetů. I on prošel trenérským školením letos, v dohledné době pak bude usilovat o licenci druhé třídy.

Běh. Ilustrační foto.
Chodovská vlečka rozepíše již svůj osmý díl

„Každopádně za největší školu považuji možnost působit v klubu s trenéry Liamem Sketcherem a Kubou Salonem. Těším se na naši spolupráci v sezoně a celkově beru angažmá v Karlovarsku jako velkou výzvu. Počítám s tím, že začátek nebude procházka růžovým sadem, ale i to beru jako motivaci a obrovskou příležitost se posunout jak lidsky, tak i jako sportovec. Možnost zůstat u volejbalu je pro mě splněný sen.“