Právě Příbram před startem nového ročníku řádně obměnila svůj kádr, který doplnila o několik kvalitních zahraničních hráčů.

„Poznatků máme dostatek, máme všechny ligové zápasy, a tak nám nic nebrání se na tento tým kvalitně připravit,“ poukazoval trenér Karlovarska Jiří Novák. Ten připravuje pro televizní duel tradičně nejsilnější sestavu, která se bude prát o prodloužení neporazitelnosti úřadujícího mistra v novém extraligovém ročníku. „Do každého zápasu se snažíme jít v co nejsilnější sestavě. Máme výhodu vyrovnaného kádru, a tak opět postavíme co nejsilnější sestavu,“ vzkazuje do Příbrami soupeři Novák.

Příbram však bude vsázet v souboji s českým volejbalovým šampionem na domácí prostředí, ve kterém se jí v novém ročníku daří, když ze čtyř vystoupení slavila třikrát výhru. „Určitě, všechny týmy se cítí komfortněji ve vlastní hale. Příbram má v domácím prostředí výborné výsledky. My respektujeme každého soupeře, to znamená, že se na každý zápas připravujeme s největší zodpovědností,“ narážel karlovarský trenér na zdravý respekt před soupeři. O motivaci budou mít týmy zcela jistě postaráno, budou pod dohledem televizních kamer, což přidá utkání na atraktivitě.

„Očekávám, že se oba týmy budou snažit podat co nejlepší výkon, a zvýšenou motivaci před televizními kamerami neočekávám, protože maximální motivace by měla být na každý zápas,“ míní Novák.

Karlovarsko však bude hájit ošidnou roli favorita. „Čeká nás velice těžký zápas, v lize není lehkých zápasů a na každý zápas musíme být plně koncentrovaní,“ vypočítával Novák a závěrem připojil: „Každý tým se snaží své utkání vyhrát a porazit soupeře. My musíme udělat jediné, udržet si svou výkonnost po celé utkání a vyhrát!“