Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří si během prvního setu vypracovali až tříbodový náskok. O ten však v rozhodující fázi první sady přišli, když za stavu 21:20 šli hosté z Menenu poprvé v duelu do vedení. A právě belgický tým v závěru sahal po vítězství, jenže Vary v dramatické koncovce dokázaly odvrátit čtyři setboly a nakonec urvaly první sadu ve svůj prospěch 28:26.

VK ČEZ Karlovarsko – Decospan Menen 3:0 (28:26, 26:24, 25:17).
LIGA MISTRŮ: Skvěle. Menen v lázních kousal, ale Vary urvaly první výhru

"Myslím si, že jsme v závěru ukázali sílu našeho týmu, i přes nepříznivý výsledek se nám podařilo tento set vyhrát," vracel se k prvnímu setu, který rozhodla dramatická koncovka karlovarský univerzál Kewin Sasak.

I druhý set přinesl vyrovnanou partii, ve které si Karlovarsko vesměs drželo dvoubodový náskok až do závěru setu. Menen však dokázal za stavu 24:22 odvrátit dva setboly Varů, když srovnal na 24:24, ale posléze na třetí už nedokázal reagovat a prohrál 24:26.

"Ve druhém setu jsme kontrolovali výsledek po celý průběh, bohužel v závěru se hostům podařilo vyrovnat, ale nakonec jsme stejně jako v prvním setu využili své šance na výhru tohoto setu," poukazoval autor devatenácti bodů.

Ani mohutný brankový finiš Kynžvartu body nepřinesl, s Olomoucí prohrál 24:26.
Ani mohutný finiš Kynžvartu body nepřinesl. Prohra nás mrzí, říká Michalcová

To závěrečný set měl již jednoznačný průběh, když Karlovarsko drželo taktovku ve svých rukou, a nakonec z toho bylo vítězství 25:17. "Ttřetí set byl v našem podání nejlepší, od začátku setu jsme si vypracovali náskok několika bodů a suverénně zvítězili a zápas tak skončil 3:0, za což jsme rádi," neskrýval radost po historicky první výhře Varů mezi evropskou smetánkou.

Další vystoupení v Lize mistrů, které bude čtvrtým ve skupině D, nasměruje Karlovarsko do Itálie, když ve středu 15. prosince se představí od 20.30 hodin na palubovce Trentina.