Redi Bakiri
23 let, 194 cm, smečař
Úspěchy: ocenění v Albánské superlize v sezoně 2018-2019 za MVP.
Kariéra: SK Zadruga Aich/dob, Indykpol AZS Olsztyn.

Do Karlových Varů zamířil ze Španělska univerzál Angel Rodríguez Dosal, který naposledy působil v klubu Feníe Energía Mallorca Voley Palma.

„Angel je jeden z nejlepších univerzálů ve Španělsku. A když přišla příležitost, že by mohl hrát u nás klubu, tak jsme ji hned využili a vzali jsme ho,“ řekl na adresu osmadvacetiletého Španěla kouč Karlovarska Liam Sketcher.

„Z důvodu nabitého programu druhé části sezony a očekávání potomka na přelomu ledna, února u Patrika Lamance se klub rozhodl zdvojit pozici univerzála. Věříme, že toto rozšíření kádru trenérům pomůže v rozhodujících okamžicích a zvýší kvalitu našeho družstva,“ doplnil Sketchera manažer Karlovarska Ondřej Hudeček. Druhou posilou Západočechů je albánský smečař Redi Bakiri, který zamířil do lázeňského města z Itálie, kde hájil barvy Pool Libertas Cantú, účastníka druhé nejvyšší italské ligy A2.

„Redi měl vynikající sezonu v Itálii. Je to velmi dobrý hráč. Porovnávali jsme statistiky s ostatními hráči a z tohoto důvodu jsme ho vybrali,“ prozradil Sketcher.

„Kvůli zranění obou smečařů jsme potřebovali posílit tým právě na tomto postu. Redi byl ze všech možností dle trenérů nejlepší volbou. Jsme rádi, že ho můžeme přivítat v našem klubu a věříme, že svými výkony pomůže klubu k dobrým výsledkům,“ podotkl ke druhé nové tváři v karlovarském klubu Hudeček.

Karlovarsko má před sebou nejdůležitější část volejbalové sezony, kdy ho čeká nejen nabitý program extraligy a následné play-off, ale také vystoupení v Českém poháru.

„Před klubem jsou nyní vrcholy sezony. Postup do finále Českého poháru, co nejlepší umístění po základní části soutěže a play-off. Protože chce Karlovarsko vždy bojovat o medaile, tak z výše uvedených důvodů jsme vynaložili veškeré úsilí, abychom tým posílili a měli jsme šanci o ně bojovat,“ dodal závěrem manažer Karlových Varů.

Angel Rodríguez Dosal
28 let, 200 cm, univerzál
Úspěchy: ocenění ve španělské superlize za nejvíce bodujícího hráče v sezoně 2017-2018 a 2019-2020. V sezoně 2019-2020 získal ocenění za nejlépe podávajícího hráče.
Kariéra: Fénie Energia Mallorca Volley Palma, Rennes Étudiants Club, Club Voleibol Guaguas.