„Byl to těžký zápas, protože jsme první tři sety hráli se strašně moc chybami. Nedostali jsme se do naší hry,“ poukazoval na výkon v úvodu duelu trenér Karlovarska Jiří Novák. První set jasně vyzněl ve prospěch Liberce, ve druhém slavilo výhru Karlovarsko, ve třetím však šel opět do vedení Liberec.

„Vždycky mi to přijde, že když přijedeme do Liberce, chceme střílet co největší rány na podání, co největší rány na útoku, i když ty balony nejsou připravený. A to prostě není naše hra, takže my musíme hrát jiný volejbal,“ zlobil se karlovarský kouč.

Čtvrtý set proměnilo Karlovarsko ve vyrovnání, a tak o vítězi musel rozhodnout tie-break, který nakonec přetavili v důležitý třetí bod právě volejbalisté z lázeňského města.

„V průběhu utkání jsem na palubovku poslal mladé a oni to zvedli, dali tomu energii. Byli jsme pak více energičtější, trpělivější a nakonec jsme vyhráli,“ pochvaloval si Novák parádní tah, který dovedl Karlovarsko k páté extraligové výhře.

VK Dukla Liberec – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:18, 23:25, 25:17, 24:26, 11:15). Rozhodčí: Krtička, Renčín. Diváci: 950.

VK ČEZ Karlovarsko: Patočka, Van Haarlem, Hudeček, O‘Dea, Penrose, Zmrhal, Pfeffer (stř. Vašina, Džavoronok, Beer, Rejlek).