„Liam nahrazuje nedávno vybraného trenéra Martina Kopa, který odstupuje ze zdravotních důvodů na základě společné dohody,“ podotkl k rozhodnutí klubu předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný. Sketcher působil několik sezon na klubové i reprezentační úrovni jako asistent úspěšného trenéra Marka Lebedewa, který vedl bundesligové mistry a medailové týmy v Polsku, Belgii i v Lize mistrů.

„Při hledání nového kouče jsme se museli obrátit do zahraničí. Věděli jsme, že si nemůžeme dovolit žádnou italskou superhvězdu, ale chtěli jsme trenéra ambiciózního a mladšího. Liam je představitel trenérské školy, která se nám líbí,“ prozradil Novotný, proč se Karlovarsko rozhodlo pro australského trenéra. V roli hlavního kouče sbíral Sketcher zkušenosti u předních mužstev dánské a švýcarské ligy a vedl rezervu australského národního týmu.

Tomáš Provazník, předseda VV KKFS.
Mezi negativa řadím zvyšující se agresivitu na hřišti, posteskl si šéf VV KKFS

„Když jsem byl u australské reprezentace, viděl jsem některé zápasy české extraligy, ve kterých hráli naši hráči. Je to zajímavá soutěž s dobrým mixem cizinců a kvalitních českých volejbalistů. Z Karlovarska znám hráče, kteří působí ve svých národních týmech, ale v posledních týdnech jsem už českou soutěž sledoval podrobněji,“ poukazoval Sketcher.

Tým Karlovarska bude chtít v nové sezoně navázat na extraligový bronz, finálovou účast v národním poháru a vítězství v Superpoháru z uplynulé sezony. Předtím získal pod vedením trenéra Jiřího Nováka tři extraligové tituly. „Po osmi letech s Jiřím Novákem je to obrovské riziko, jsme napjatí, jak se bude mužstvu dařit,“ prozradil, že panují jisté obavy, kdy se Karlovarsko musí vypořádat se změnou trenéra, šéf klubu Novotný. „Nicméně vnímáme, že A-tým Karlovarska je třeba někam posunout." 

Urostlý stoper Ludvík Tůma (uprostřed) se přestěhoval z karlovarské Slavie do Březové.
Březová před startem galejí: Nový trenér a osm zvučných posil

S vedením klubu je na stejné vlně i čerstvě angažovaný kouč Liam Sketcher. „Karlovarsko ukazuje, že jde o ambiciózní projekt, a to je přesně směr, kterým chci ve své kariéře jít. Klub se po svém vzniku stal velice rychle profesionální a úspěšnou organizací. Teď evidentně prochází obdobím změn po tak dlouhé a úspěšné éře s Jiřím Novákem. Nějaké změny a rozdíly nastanou, ale cílem je vždy být co nejúspěšnější. Karlovarsko má za sebou spoustu úspěchů a já na ně chci navázat,“ doplnil závěrem svůj cíl Sketcher.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko
*11. února 1983, země: Austrálie, sezona 2022/23: asistent trenéra VfB Friedrichshafen, hlavní kouč: Schönenwerd (SUI, 2020-21); Lucern (SUI, 2017-20); B-tým Austrálie (2015-18); Marienlyst (DEN, 2015-17); asistent: Friedrichshafen (GER, 2022-23); Frankfurt (GER, 2021-22); reprezentace Austrálie (2021); trenérské úspěchy: 2 x dánský titul; finále německé Bundesligy; finále švýcarského poháru.