V tomto utkání byly v sázce důležité body v boji o play-off. Nakonec se z výhry 3:2 na sety radovali hráči z města minerálních pramenů, kteří zejména v závěrečných dvou setech prokázali touhu po vítězství, kterou dirigovali mladíci Matyáš Džavoronok a Lukáš Vašina, kterým sekundoval nejlepší hráč Karlovarska Filip Rejlek.

První set byl v podání obou týmů jako na houpačce, přesto dokázalo Karlovarsko přetavit úvodní set ve vítězství 25:18. To druhý set naopak ovládli hosté, kteří si během něj vytvořili až pětibodový náskok. Karlovarsko se sice v závěru druhé sady opět volejbalově probudilo, ale Ústí po výhře 25:21 vyrovnalo. A pro Karlovaráky bylo ještě hůře, když ve třetím setu hráči Ústí dokázali bez větších problémů vyhrát 25:17. Volejbalová podívaná pokračovala v hale míčových sportů dál. Ve vyrovnaném čtvrtém setu ztratili hosté v závěru koncentraci, kterou Karlovarsko bodově využilo a dotáhlo ho do vítězného konce 25:23.
V rozhodujícím pátém setu se klub z lázní mohl opřít o výkony mladíků Džavoronka a Vašiny, a když se k tomu ještě přidal univerzál Rejlek, nemělo Ústí šanci. Karlovarsko ve zkrácené hře vyhrálo 15:8, a tím si připsalo na účet důležitou výhru, která jej v tabulce navrátila zpět na průběžnou čtvrtou příčku.

VK ČEZ Karlovarsko – SKV Ústí nad Labem 3:2 (25:18, 21:25, 17:25, 25:23, 15:8). Rozhodčí: Činátl, Buchar. Diváci: 573. VK ČEZ Karlovarsko: Van Haarlem, Wiese, O‘Dea, Rejlek, Zmrhal, Patočka, Pfeffer (stř. Džavoronok, Vašina, Penrose, Hudeček, Beer).