Hráči Vapely naskočili do úvodní sady řádně nažhaveni, když si postupně vytvořili tříbodový náskok 5:2. Karlovarsko se přiblížilo finskému výběru za stavu 6:7 na rozdíl jednoho bodu, když nejdříve uspěl na servisu Keemink a poté bodově zúročil útok Varů Marelić. 

Valepa si však posléze vytvořila další tříbodový náskok, kdy zaznamenal bodový zápis na servisu Ekman. Finský výběr dál tvrdil volejbalovou muziku a po úspěšném bloku Sivuly muselo Karlovarsko dohánět už pětibodové manko 15:10.

Západočeši však nesložili zbraně, za což byli odměněni, když se o vyrovnání zasloužil Éder, který srovnal na 16:16. V koncovce první sady se však dařilo domácím, když Karlovarsku odskočili na rozdíl čtyř bodů 22:18 a nakonec Valepa dotáhla první set do výhry 25:20.

Spencer Olivier (č. 31), smečař VK ČEZ Karlovarsko.
Víme, co je v sázce, říká před bitvou s Valepou Američan Spencer Olivier

Druhá sada přinesla vyrovnanou partii, když se oba výběry přetahovaly na jeho začátku o jednobodové vedení. Karlovarsko během první části druhého setu odskočilo domácím na rozdíl dvou bodů 10:8, když se prezentoval úspěšným blokem Éder.

Finský výběr, ale rychle odpověděl a šel do tříbodového trháku 18:15. Ale tým z lázní dokázal vyrovnat na 19:19, kdy se do bodových statistik zapsal Marelić, který následně svému týmu dalším bodovým přísunem zajistil vedení 21:19. Dramatickou koncovku pak dokázaly přetavit Vary ve vítězství 25:23.

I do třetího setu vstoupili hráči Karlovarska velmi dobře, když šli do vedení 4:2, ale Valepa dokázala posléze přehoupnout skóre na svou stranu 6:5. Následně ale Karlovarsko dokázalo srovnat na 9:9 po dalším bodovém zisku Mareliće. Poté zaúřadoval na podání mladíček Varů Matěj Pastrňák, který svým devatenáctým bodem napomohl k vyrovnanému stavu 14:14. Vše tak opět rozhodovala dramatická a hlavně dlouhá koncovka, kterou nakonec urvalo Karlovarsko v poměru 35:33.

Karlovarsko čeká Pohár CEV, ve kterém se představí na palubovce finské Valepy.
Máme před sebou ještě hromadu práce, krotí vítěznou euforii Pastrňák

Úvod čtvrtého setu opanoval karlovarský mladíček Matěj Pastrňák, který Karlovarsku svým bodovým přísunem zařídil vedení 4:1. Ten ale výběr ze západu Čech nekázal udržet, když domácí srovnali na 10:10. I druhý tříbodový náskok Varům nevydržel, když Valepa i podruhé dokázala bodové manko smazat na 15:15.

Karlovarsko však dokázalo finskému výběru i potřetí odskočit na tři body, když šlo v závěru setu do vedení 20:17. Ale ani to nedokázal karlovarský tým udržet, a tak opět přišlo na pořad pořádné drama, které Západočeši nakonec dokázali přetavit ve vítězství 25:23.

Odveta se odehraje ve středu 29. listopadu v hale míčových sportů od 18.00 hodin. 

Volejbalisté Karlovarska se představí ve středu 22. listopadu od 18.30 hodin v Poháru CEV  na palubovce finské Valepy.
Musíme být ostražití, nabádá Ihnát před pohárovou bitvou ve Valepě

Ford Levoranta Sastamala – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:20, 23:25, 33:35, 23:25). Rozhodčí: Andrei Taran, Ilian Georgiev. Čas: 115 minut. Sastamala: M. Leinonen 9, Andovič 24, Esko 3, Sivula 21, J. Leinonen 10, Ekman 5, libero Pennanen – Dierito, Silva 8, Kaunisto, Turri, Tuomivaara, Itänen. Karlovarsko: Kemmink 1, Éder 9, Olivier 6, Marelić 24, Carmody 6, Pastrňák 26, libero Pfeffer – Kasan, Kočka, Houda, Baláž.