„Byl to opravdu těžký zápas. My jsme podali náš nejlepší výkon a výsledkem toho bylo vítězství,“ rozdával po utkání úsměvy na všechny strany australský trenér Karlových Varů Liam Sketcher. A nebylo divu. Karlovarsko zaskočilo domácí výběr již v první sadě, když si brzy vypracovalo náskok 8:2, když Jihočeši dvakrát chybovali na útoku.

Následně se dokázali domácí hostům z lázní přiblížit na rozdíl dvou bodů 15:17, kdy se blýskl na servisu přímým bodem Balabanov, ale Vary si před koncovkou vytvořily pětibodový náskok 22:17, když nejdříve vystřihl na servisu esový zápis Jakub Ihnát a posléze přetavil svůj útok v další bod univerzál Karlovarska Patrik Lamanec. Jihostroj sice první setbol Varů odvrátil, ale nakonec chyboval na servisu Sobrino, který tak daroval Karlovarsku pětadvacátý bod – 20:25.

I druhý set zahájili volejbalisté z lázní velmi dobře, kdy se dostali do vedení 9:7, když se bodově prosadil nahrávač Wessel Keemink. V průběhu setu však hráči Budějovic uhráli sérii pěti bodů Varům odskočily na 18:13. Západočeši se dokázali poté domácím přiblížit na rozdíl dvou bodů, ale začali riskovat na servisu a Jihostroj šel do koncovky setu s pohodlným náskokem 21:16, který nakonec přetavil ve vyrovnání – 25:19.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Těžká mise pro Karlovarsko. Jihostroj půjde do hitu extraligy se čtyřmi výhrami

Třetí set přinesl dramatickou bitvu, kterou zahájili úspěšně domácí, kteří šli do vedení 4:3. Hráči Karlovarska však přehoupli postupně ukazatel skóre na svou stranu, když zachybovali v útočném snažení Leština a Luengas, čímž Vary domácím odskočily na 13:8. I v závěru setu byli hráči z lázní blízko výhře, když vedli 22:17, ale poté Jihostroj zapsal sedm bodů v řadě a otočil vývoj na 24:22. V dramatické koncovce pak volejbalisté Budějovic dotáhli set do výhry 29:27.

„Ve třetím setu jsme vedli 22:17 a prohráli jsme ho, to se nesmí stávat,“ poukazoval po utkání kapitán Varů Daniel Pfeffer. Ve čtvrté sadě drželi domácí hráči vedení do stavu 8:7. Karlovarsko, ale poté díky přesným zásahům Carmodyho a Oliviera šlo do vedení 12:9. Jihočeši poté zaznamenali tři chyby, a rázem Vary odskočily domácím na 19:13.

Do koncovky setu zamířili Západočeši s pěkným bodovým polštářem 23:18, který následně přetavili ve vítězství 25:18, čímž si vynutili zkrácený set. V něm dlouho tahali za delší konce domácí volejbalisté, kteří vedli 6:5, ale pak začaly úřadovat na palubovce hráči Karlovarska, kteří nakonec dovedli pátou sado do výhry 15:9.

„Pro nás to byl velmi důležitý zápas. Jsem spokojený s naším výkonem proti týmu s tak vysokou kvalitou, jakou mají Budějovice,“ přidával k cennému skalpu Sketcher. „Pro diváky krásný zápas, ve kterém bylo hodně zvratů. My jsme samozřejmě strašně šťastní za dva body, i když jsme tady podle mě jeden bod nechali,“ doplnil k utkání Pfeffer.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (20:25, 25:19, 29:27, 18:25, 9:15). Rozhodčí: Možnár, Grabovský. Diváci: 1290. České Budějovice: Luengas, Ondrovič 1, Carísio 17, Balabanov 3, Taylor-Parks 4, González 21, libero Kovařík (stř. Leština 7, Sedláček 4, van Schie 4, Emmer 1, Zelenka). Karlovarsko: Olivier 8, Kock 7, Keemink 3, Ihnát 19, Carmody 6, Lamanec 16, libero Pfeffer (stř. Pastrňák, Baláž, Kočka).