„Jsme hrozně rádi, že jsme po dlouhé době vyhráli v extralize,“ culil se spokojeně po úspěšném utkání s pražskými Lvy kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček.

A nebylo divu. Po třech porážkách v řadě za sebou přišlo vítězství vhod. Karlovarsko slavilo před svými fanoušky vítězství 3:0 na sety. Hráči z lázní vstoupili do prvního setu velmi dobře, vybudovali si několikabodový náskok, který i přes malé výpadky dotáhli do vítězného konce. V tom druhém tomu bylo naopak.

Lvi šli během něj do sedmibodového trháku, i přesto však dosáhlo na kýžený bod Karlovarsko, které zmobilizovalo své síly a v dramatickém závěru přetavilo svou bojovnost ve výhru 36:34. To málem hala míčových sportů explodovala, když šlo Karlovarsko do vedení 2:0.

„Bylo to trochu nervózní, ale ten druhý set jsme dobře vybojovali, to by nám mělo dodat sílu do dalších zápasů,“ přemítal Hudeček. Naopak zklamání po druhém doslova projetém setu zavládlo v kabině hostů.

„Škoda druhého setu, kdy jsme po celou dobu vedli a nedokázali to dovést do konce,“ kroutil nevěřícně hlavou kapitán Lvů Matyáš Démar.

Třetí set opět ovládli volejbalisté ze západu Čech, kteří se navrátili před premiérou v Lize mistrů na vítěznou vlnu.

„Byl to těžký zápas, oba týmy jsou v nelehké situaci. My jsme do toho výborně vstoupili, pak to postupně začalo umírat,“ poukazoval trenér Karlovarska Jiří Novák.

„Začalo to začátkem prvního setu, kdy jsme si nechali hosty ujet, ale bojovností a nesmírnou vůlí jsme to dokázali zvrátit, i když ten výkon není tak hladký jako před měsícem. Moc děkuji za tým divákům,“ dodal k výhře Novák.