Karlovarský tým, vedený kapitánem Lukášem Ticháčkem, vstupoval do duelu v roli favorita, ale papírové předpoklady vzaly rychle zasvé. Kladenští Orli se totiž prezentovali v lázeňském městě velmi dobrým volejbalem a ten slavil úspěch, tedy dva sety, které Kladeňáci dokázali vyhrát, a tím šli překvapivě do dvousetového trháku.

„Nikdo by neřekl, že povedeme 2:0,“ poukazoval na skvělý rozjezd čtvrtfinálové bitvy na karlovarské palubovce kladenský kapitán Adam Zajíček. „První dva sety opravdu hráli výborný volejbal,“ uznával výborný vstup soupeře do duelu i kapitán Varů Lukáš Ticháček.

Karlovarsko však nesložilo zbraně a opět dokázalo, jak velký tým má, když ve třetím setu povolilo soupeři uhrát pouze dvanáct bodů. I čtvrtou sadu opanovali volejbalisté Karlovarska, kteří tak dokázali, co se týče setů, Kladno docvaknout.

O vítězi tak rozhodla zkrácená hra, jež přinesla dramatickou zápletku, kterou přetavilo Karlovarsko v cennou a důležitou výhru 15:11, čímž dokonalo obrat a na účet si ve čtvrtfinálové sérii připsalo první bod. „Super těžké vítězství,“ hodnotil duel karlovarský trenér Jiří Novák.

„Dostali jsme sebedůvěru na naši stranu a zvládli jsme utkání v pěti setech,“ narážel na třetí set, kdy jeho tým převzal otěže duelu do svých rukou.

„Myslím, že je úplně jedno, jak to dopadlo, hlavní je, že první bod máme my,“ dodal závěrem kouč Karlových Varů. Série bude pokračovat druhým zápasem na kladenské palubovce, a to v neděli 7. března od 18 hodin.

VK ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:2 (23:25, 23:25, 25:12, 25:17, 15:11). Rozhodčí: Činátl René, Dušek Petr, Tůmová Markéta, Činátl Dominik. Stav série: 1:0. Bez diváků.

VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Patočka, Římal, Wiese, Wilson, Ticháček, libero Pfeffer (stř. Lux, Keemink).

VK Kladno: Palgut, Kraffer, Zajíček, Křesťan, Hýský, Kyjanica, libero Kunc (stř. Mikulenka, Lohr, Fortuník, Gottesman).