Na trati 14. ročníku Karlovarského AM bikemaratonu nenašli rovnocenného soupeře, hned po startu se usadili na čele mnohasethlavého pelotonu a s bezpečným, více než minutovým náskokem si v pohodě dojeli pro triumf. Spurt o zlato se nekonal, přednost na pásce dostal Boudný, který tak Karlovarský AM bikemaraton vyhrál potřetí za sebou. Na nově „postavené" trati, delší proti loňsku zhruba o deset kilometrů a podstatně náročnější, se představilo i několik desítek bikerů z Karlovarska. Do první padesátky absolutního pořadí jich „nakouklo" pět, nejlépe na 34. místě skončil Josef Černý v dresu toužimské stáje MTB Nežichov. Úspěchem je jistě i sedmé místo v kategorii do 30 let Martina Szewieczka a na první stránku výsledkové listiny se vešli ještě čtyřicátníci Pavel Fišer, Jan Děbnár a Roman Chlup.

Tradičně dobře zajeli veteráni lázeňské cyklistiky. V kategorii nad 50 skončili pátý Zdeněk Lidický, devátý Michal Stránský a desátý „Pedro" Volánek. Mezi ženami, kterých bylo na startu hlavního závodu na 61 km šestadvacet, reprezentovala karlovarskou cyklistiku jen Irena Klingorová, která skončila jedenáctá a ve své kategorii do 29 let skončila těsně pod bednou na 4. místě. „Bramborovou" medaili si z Karlových Varů do Ostrova odvezl i Vojta Kočí, který skončil čtvrtý v závodě kadetů na 37 km.

Spokojenost panovala i v táboře pořadatelů z karlovarského sdružení cyklistů A.M.bike no limits. „Není na co si stěžovat, ze všech stran slyšíme jen chválu," nechal se slyšet ředitel závodu Josef Kolář. „Není to samozřejmě jenom naše zásluha, díky za úspěch patří i městu Karlovy Vary, které nad závodem převzalo záštitu, a projevilo se to nejenom v tom, že hlavní závod odstartoval primátor Petr Kulhánek. Ze všech spolupracujících organizací zaslouží letos největší uznání městská policie, a to nejenom za asistenci na trati v místech křižování se silnicemi, ale i za to, že nám pomohli vyřešit obrovský problém s dodávkou elektřiny do areálu Meandru Ohře. Nebýt jich, a jmenovitě Jindry Láta, byli bychom asi bez proudu a ten průšvih si vůbec nedovedu představit," nešetřil chválou spolupracovníků Kolář.

Konečné pořadí: 1. Pavel Boudný 2:19:07.3, 2. Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Specialized MTB team) 2:19:07.8, 3. Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch) 2:21:23.1 – 34. Josef Černý (MTB Nežichov) 2:45:47 (13. nad 30), 35. Martin Szewieczek (Triatlet KV) 2:45:49 (7. do 30), 38. Pavel Fišer (K&V Elektro) 2:46:08 (6. nad 40), 42. Jan Děbnár (Witte bike team) 2:47:08 (8. nad 40), 50. Roman Chlup (Tukan bike team KV) 2:49:39 (11. nad 40).