Turnaj vypsaný pro kategorie mladších žáků a žaček v sobotu na Růžový Vrch přilákal 35 kluků a 20 děvčat, mezinárodní punc mu dala účast dvou závodnic z německého Saalfeldu. Domácím se dařilo a vyšermovali si dvě medaile.

V soutěži žáků se z Karlovaráků na bednu prosadil Matěj Raus, který obsadil třetí místo, mezi děvčaty se vůbec poprvé v životě probojovala na nejvyšší stupínek Týna Křížová. „Je to skvělé, že se i naši nejmladší dokážou prosadit na nejvyšší příčky. Máme tak před nadcházejícími finálovými turnaji mistrovství republiky medailové ambice ve všech mládežnických kategoriích,“ ocenil výkony svých svěřenců trenér a předseda oddílu šermu Lokomotivy Karlovy Vary Martin Rubeš.

Karlovarský kord

Mladší žáci: 1. K. Damico (SC Praha), 2. E. Štampach (FC Karlín), 3. Matěj Raus (Loko KV) a 3. J. Jurečka (SC Praha) - 16. Petr Nejenský, 21. David Malý, 26. Ivan Loník, Matyáš Vedral (všichni Loko KV).
Mladší žačky: 1. Kristýna Křížová (Loko KV), 2. V. Píchalová, 3. M. Boháčová (obě Dukla Olomouc) a M. Lázničková (SC Praha) - 6. Kateřina Saligerová, 18. Lucie Koprušáková (obě Loko KV).