Na šampionátu, který ve svém areálu pořádal agilní jihomoravský klub R.U.M. Holubice, obsadil mezi sedmadvaceti startujícími skvělé třetí místo a na „bednu“ si došel pro bronz. Roli jednoho z favoritů turnaje potvrdil „Tobi“ hladkým přímým postupem z kvalifikace do šestnáctky a dál mezi osm nejlepších. První velký souboj svedl v boji o postup do čtyřky s českobudějovickým Kaliankem, kde se mu povedl husarský kousek, když v koncovce 3. setu dokázal otočit krajně nepříznivých 7:9 na vítězných 10:9.

Poprvé (a naposledy) na turnaji musel sklonit hlavu v semifinále, kde nastoupil proti jednomu z Top favoritů, modřickému Tomáši Jahodovi. Podle soudu přítomných expertů šlo o jeden z nejlepších zápasů turnaje, kde byl k vidění „téměř mužský singl“ ve vysokém tempu se skvělými momenty v útočných fázích i v poli.

Z postupu do finále se nakonec radoval Jahoda a Gregora čekal zápas o třetí místo. A zatímco Jahoda v boji o titul podlehl českobrodskému Bálkovi, Tobiáš v boji o bronz nemilosrdně ve dvou setech 10:4 a 10:3 vyřídil dalšího modřického hráče Dlabku.

MČR starších žáků 2023 v singlu: 1. Jan Bálek (Slavoj Český Brod), 2. Tomáš Jahoda (MNK Modřice), 3. Tobiáš Gregor (SK Liapor Karlovy Vary), 4. František Dlabka (MNK Modřice).