Jubilejní 40. mistrovství republiky v nohejbalu dvojic pořádali (dá se říct tradičně) ve Vyškově za účasti čtyřiadvaceti deblů. Z extraligových na poslední chvíli odhlášení hráči Sokola Břve a Děčíňáci, které cestou na šampionát zastavila dopravní nehoda, jinak tu byla kompletní česká elita. Do role favoritů byli téměř jednomyslně považováni hráči Sokola Modřice, kteří ve Vyškově obhajovali loňský titul a bronz.

Karlovarský nohejbal na mistrovství reprezentovaly tři sestavy, z nichž se asi nejvíce věřilo A dvojce ve složení Jan Vanke, Michal Kokštein a Jan Kubát. Ta ale bohužel, vinou zranění Kokšteina, své účinkování na turnaji zakončila už v předkole play off, kde podlehla čelákovickým Kaděrovi s Flekačem.

Podstatně lépe si vedla B dvojka, bratři Medkové s Tomášem Bíbrem. Ti po třísetových výhrách nad áčky Přerova a Čakovic došli až do čtvrtfinále, kde nestačili na Šacung C (Kalas, Řehák, Kanda) a po těsné prohře 10:8, 10:9 obsadili velmi slušné 5.-8. místo.

Vůbec nejlépe nakonec dopadla těsně před šampionátem sestavená C dvojka, ve které spolu s jednačtyřice­tiletým veteránem Karlem Bláhou nastoupil novic v dresu SK Liapor Witte Vladimír Babka. Debl, který by se před turnajem odvážil na medaili tipovat málokdo, šel za úspěchem zcela nekompromisně. Po dvousetové osmifinálové výhře nad Žatcem (Ondra Vít, Pecina, Dráždil) nejprve zbavili nadějí na titul obě elitní modřické sestavy a nakonec si ve finále celkem hladce poradili i s cibulkou a Putíkem v dresu Čakovic.

Za docela pikantní se dá považovat skutečnost, že titul mistrů republiky získala dvojka, která spolu prakticky nikdy nehrála. „Je to tak, hráli jsme vedle sebe s Babkou v soutěži vůbec prvně a ani v tréninku jsme toho spolu moc nenahráli, snad jednou nebo dvakrát,“ potvrdil Karel Bláha a dodal: „Až jsem se sám divil, jak nám to šlo, rozuměli jsme si, jako bychom spolu hráli celá léta.“

Z plejády titulů, které za čtvrt století na české nohejbalové scéně nasbíral, považuje ten poslední za nejcennější: „Určitě jsem se ještě nikdy tak nenadřel, v závěru už jsem pomalu nestačil s dechem,“ přiznal v červenci jednačtyřicetiletý Karel Bláha.

40. MČR dvojic, konečné pořadí: 1. SK Liapor Witte C (Bláha, Babka), 2. Avia Čakovice B (Cibulka, Putík, ve finále 10:5, 10:7), 3. Sokol Modřice B (Müller, Kop, Gryc), 4. Šacung Benešov C (Kalas, Řehák, Kanda, o 3. místo 10:5, 10:6), 5.-8. SK Liapor Witte B (bratři Medkové, Bíbr), Modřice C (Topinka, Pospíšil), Modřice A (Bubniak, Pelikán, Gulda) a Šacung B (Ešner, Stejskal, Kadeřábek).