V dvoudopadovém turnaji „Alpine Pro" startoval karlovarský hráč jako lídr kombinované trojice „Bílý balet", kde spolu s ním hráli Martin Knytl (TJ Plazy, Šacung) a Vojta Holas (Sokol Mnichovo Hradiště, Čelákovice), a pro triumf si došli bez zaváhání a bez ztráty jediného setu.

Ve skupině porazili snadno Stratov a v duelu o něco dramatičtějším Čakovice (10:6 10:9) a postoupili přímo do čtvrtfinále. Tam je čekala A trojka nováčka II. ligy TJ Pankrác, která se předtím v playoff postarala o největší překvapení turnaje, když vyřadila C trojku pořádajícího Slavoje Český Brod (Cibulkové s Vedralem).

Čtvrtfinále ale bylo pro Johna s Klabíkem a Šplíchalem konečná, do semifinále šla po výhře 10:8, 10:6 Vankeho sestava. V boji o medaile čekali „Bílý balet" nejprve vítězové bratrovražedného čtvrtfinálového duelu trojic Českého Brodu Ešner s Cmíralem a Chuchlou (jinak sestava B). Po vítězství nad nimi zbývala na cestě k titulu už jen jedna překážka, a to doposud neporažená trojice Dynama České Budějovic v sestavě Chalupa, Višváder a Fík.

„Nebylo to s nimi lehké, v prvním setu jsme se s nimi tahali o každý bod až do našeho těsného vítězství 10:9. Odpor se nám podařilo zlomit až v úvodu druhého setu, kdy se nám podařilo eliminovat nebezpečně skvělého smečaře Chalupu. Odskočili jsme o čtyři balony a tenhle rozdíl jsme pak udrželi až do vítězného konce," přiblížil průběh finálového duelu Jan Vanke.

Konečné pořadí turnaje: 1. Bílý balet, 2. Dynamo České Budějovice, 3. Start Praha (Čadina, Bálek, Tůma), 4. Český Brod B.